Deweloperzy ze studia Solar Powered Games twierdzą, że ich grę najlepiej określa sformułowanie retro urban survival RPG. Właśnie pojawił się trailer z zapowiedzią daty premiery, więc warto zapoznać się z tym tytułem.

Rzeczywistość w Highrisers przedstawia upadek ludzkości. Naszym zadaniem będzie w przetrwanie i unikanie kontaktu z wrogimi jednostkami o nazwie dreamers. Odniosłem wrażenie, że są one odpowiednikiem zwykłych zombiaków, mogę się mylić, ponieważ bazuję wyłącznie trailerze. Niezależnie od tego czym dokładnie są, wrogie jednostki będą próbowały nas zgładzić, więc trzeba się ograniczać wyłącznie do zwiedzania szczytów drapaczy chmur – jest mniej niebezpiecznie, ale wciąż można spotkać całkiem sporą ilość dreamerów.

Podczas rozgrywki, gracz będzie się skupiać na pozyskiwaniu przydatnych zasobów, wytwarzaniu różnych przedmiotów oraz elementów wyposażenia, a także na obronie życia przed dreamerami. Dodatkowo istotnym elementem gry jest realizowanie napraw helikoptera, który stanowi główny środek transportu i umożliwia sprawne przemieszczanie się pomiędzy dachami budynków. Highrisers oferuje cztery grywalne postacie, każda z nich ma nieco inny zestaw umiejętności.

Więcej informacji na temat Highrisers znajduje się na oficjalnej stronie Steam.