Polskie studio Cogwheel Software oraz wydawca Deadalic Entertainment ogłaszają start zamkniętych testów beta ich nadchodzącego thrillera sci-fi zatytułowanego Hidden Deep.

W wersji beta gracze będą mogli eksplorować cztery poziomy w rozległym, podoceanicznym ośrodku badawczym i wydobywczym zamieszkałym przez obce istoty. Zamknięta beta rozpocznie się 15 listopada i potrwa kilka tygodni w ramach przygotowań do wczesnego dostępu na początku przyszłego roku.

W Hidden Deep gracz poprowadzi ekipę czterech naukowców do tajemniczego kompleksu badawczego, znajdującego się ponad półtora kilometra pod powierzchnią oceanu. Zadaniem ekipy jest wyjaśnienie zagadkowego zniknięcia członków poprzedniej misji badawczej. Atmosfera gry czerpie inspiracje z mrocznych tytułów science fiction z lat 80. i 90., m.in. Obcego, Coś oraz pierwszego tytułu z serii Half-Life. Gracz będzie miał do dyspozycji liczne narzędzia, którymi musi utorować sobie dalszą drogę, omijać pułapki i kryjówki obcych. Przede wszystkim nie może dać się pożreć mieszkańcom obiektu – w tym członkom własnej załogi