Po wielu wcześniejszych perturbacjach związanych z produkcją drugiej części action RPG, z zapowiedzi CI Games wynika, że Lords of the Fallen powraca do gry. Po odrzuceniu przez polskiego producenta projektu realizowanego przez Defiant Studios – CI Games stworzyło nowe studio Hexworks i zapowiedziało wznowienie prac nad zręcznościową grą RPG, której pierwsza część w 2014 roku została ciepło przyjęta przez graczy.

CI Games promuje Hexworks jako studio złożone z pracowników z dużym doświadczeniem w grach AAA, wymieniając nazwiska producenta wykonawczego – Saula Gascona, dyrektora kreatywnego Cesara Virtosu.

Hexworx to tak naprawdę dwa zespoły, znajdujące się w Barcelonie i Bukareszcie. Studio w Barcelonie uruchomiono na początku marca, w kwietniu ruszyły prace w zespole z Bukaresztu. Co oznacza, że prace nad wznowionym Lord of the Fallen 2 trwają już od pół roku. Łącznie w zespole Hexworks pracuje 25 osób. Co ciekawe – kontynuacja gry ma być zrealizowana w klimacie dark fantasy, a więc może być zupełnie inna od pierwszej części, a na dodatek stawiać graczowi większe wyzwania od poprzedniej gry, będzie więc raczej adresowana do fanów souls-like’ów. Na finansowanie Lords of the Fallen 2 przeznaczone zostaną środki pozyskane z sierpniowej emisji akcji CI Games (ok. 25 milionów złotych).