Microids ponownie zamierza nas wcielić w (mundur i garnitur) Herkulesa Poirota i w tym wdzianku zaprosić do rozgryzania zagadek kryminalnych, które stworzyła Agatha Christie.

Nad The First Cases pracuje studio Blazing Griffin (twórcy Murder Mystery Machine, The Ship: Remasted, oraz Murderous Pursuits) we współpracy z Agatha Christie Limited. Agathą Christie – Hercule Poirot: The First Cases ma być grą detektywistyczna i przygodowa z odmłodzonym Herkulesem Poirotem, prowadzącym jedno ze swoich pierwszych śledztw , zanim jeszcze stał się legendarnym detektywem.

Po raz pierwszy gracze odkryją nowy aspekt życia Herkulesa Poirota, który nigdy wcześniej nie został przedstawiony – poznany Herkulesa w roli młodego policjanta i detektywa w przedwojennej Belgii. Programiści i twórcy obiecują nam intrygującą, oryginalną przygodę, której centralną postacią będzie oczywiście Hercules. Fani dzieł Agathy Christie zapewne szybko odnajdą kluczowe elementy jej powieści i zagubią swoje zwoje szarych komórek w misternych splotach intryg.

Tło fabularne opowieści skupia się na młodości detektywa Herkulesa Poirota, który zostaje zaproszony przez wpływową rodzinę Van den Bosch na przyjęcie z okazji ogłoszenia zaręczyn ich córki. Jednak napięcie wśród gości narasta, gdy miasto nawiedza burza śnieżna, więżąc wszystkich wewnątrz posiadłości. Początkowo radosne wydarzenie mąci również morderstwo jednego z gości, a Poirot wyraźnie znalazł się we właściwym miejscu i we właściwym czasie, by natychmiast rozpocząć śledztwo. Tradycyjnie dla gier z Herkulesem Poirotem będzie okazja wytężyć szare komórki, połączyć wydarzenia na mapach myśli i wyciągnąć wnioski, które doprowadzą do rozstrzygnięć. Przetestujemy również naszą spostrzegawczość, odkrywając kluczowe informacje bez wiedzy przesłuchiwanych i rozejrzymy się po luksusowej posiadłości, skrywającej wiele tajemnic. Samo odkrycie mordercy nie będzie jedyną zagadką do rozwikłania…

Gra zadebiutuje 28 września na PC (Steam), konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch oraz będzie (przy wstecznej kompatybilności) na PlayStation 5 i Xbox Series X oraz S.