Niedawno pisaliśmy o tym, że Mass Effect może doczekać się własnego serialu filmowego, ponieważ Amazon Studios zabrało się za prowadzenie rozmów w tym zakresie.

Teraz uzupełnieniem tej wiadomości jest fakt, że serwis GamesRadar miał możliwość przeprowadzenia wywiadu z Henrym Cavillem. Padło tam pytanie o ewentualne zainteresowanie aktora rolą w serialu Mass Effect, na co Cavill odpowiedział:

„Jestem bardzo zainteresowany, tak, ale wiele zależy od tego jak to zrealizują. Świat adaptacji może być w ciężkim albo lekkim wydaniu. Kiedy lubię dany produkt, wolę adaptacje, które wprowadzają mało zmian do materiału źródłowego, więc to wszystko zależy. ”

Henry Cavill dał do zrozumienia, że zagranie w serialu Mass Effect zdecydowanie go interesuje, ale nie za wszelką cenę. Aktor preferuje sytuacje, w których przywiązuje się sporo wagi do materiału źródłowego i nie nanosi się przesadzonych, niepotrzebnych zmian. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ Cavill nie ukrywa, że jest miłośnikiem gier komputerowych i fantastyki. W tym samym wywiadzie dla GamesRadar potwierdził, że grał w trylogię Mass Effect, ale niestety nie miał czasu zagłębiać się w późniejszą odsłonę w postaci Andromedy. Co ciekawe, aktorowi jakiś czas temu przytrafił się dość zabawny wywiad w programie o nazwie „The Graham Norton Show”. Cavill nie mógł się powstrzymać i poprawił prowadzącego twierdząc, że World of Warcraft nie jest tym samym co Warhammer.