W dystopijnym świecie gry ulice Century City spowite są przeróżnej maści krwiożerczymi stworami pragnącymi wbić swe kły w żyły Adama Smithsona – głównego bohatera zapowiadanego tytułu.

Zwyczajny tryb życia, który do tej pory prowadził zostaje nieoczekiwanie przerwany. Słuchanie na okrągło powtórek piosenek wypluwanych przez gramofon i opieka nad ukochanymi roślinami są tym, od czego trudno mu się obejść. Pojawienie się w jego domu tajemniczego drzewka bonzai zmusza Adama do opuszczenia klaustrofobicznego mieszkania i odszukania odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. W tym celu wyrusza do wielkiego miasta, by zmierzyć się z najgorszymi okropnościami.

Hell is Others to gra akcji typu roguelike, w której toczymy zacięte starcia z rozmaitymi wrogami, zbieramy wartościowe zasoby i pielęgnujemy uwielbiane rośliny. Jeśli chcemy by urosły zdrowe i duże, potrzebujemy odpowiedniego nawozu i… stałego dopływu krwi. Dzięki temu wytworzymy pociski eksplodujące lub strzeleckie, dające przewagę podczas licznych potyczek z potworami. Krążą one na każdej alejce, przy wejściach do sklepów i przejściach dla pieszych, czekając na idealny moment, by nas zaatakować. Nie zgubmy drogi prowadzącej do domu. W przeciwnym razie możemy stracić wszystko, co posiadamy, łącznie z najważniejszym – naszym życiem.

Data premiery Hell is Others została zaplanowana na 2021 rok we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam).