Cieszę się gdy widzę takie rzeczy. Kiedy dane studio po bardzo udanym tytule nie zabiera się za coś podobnego, ale decyduje się na stworzenie czegoś w zupełnie innym klimacie.

Game Bakers mają u mnie wielki kredyt zaufania. Byli w końcu twórcami znakomitego Furi – tytułu który jest świetnym zarówno pod względem gameplayu jak i części wizualnej. Doskonałe wrażenie robił tam styl grafiki i design kolejnych postaci. Kawał dobrej gry po prostu.

Haven prezentuje się równie znakomicie. Widzę tutaj podobieństwa do stylu grafiki użytej w Furi, ale to nic złego bo tutaj też pasuje on znakomicie. To co jednak wyróżnia nową grę twórców Furi to tematyka. To tak naprawdę ma być gra o budowaniu relacji z drugą osobą. Yu i Kay uciekli bowiem na zupełnie obcą planetę tylko po to by móc dalej być razem. To w sumie dość prosty motyw fabularny, ale dający wielkie pole do popisu. I totalna zmiana klimatu po Furi, ale bardzo mi się podoba taka odwaga developerów.

Czasem jednak trzeba będzie powalczyć – w końcu nasi zakochani znajdują się na obcej planecie. W grze ma być też system craftingu i zbierania zasobów, ale w trailerze nie położono silnego nacisku na te aspekty gry, więc będzie można się spodziewać, że jednak podstawą będą konwersacje z naszą drugą połówką. Całość wygląda bardzo ciekawie i tak naprawdę moim skojarzeniem (może trochę od czapy) jest skrzyżowanie Persony z Journey. W każdym razie – warto śledzić ten tytuł. Gra ma wyjść w 2020 roku na PC, Switcha oraz PS4.