Kooperacyjna gra towarzyska dla wielu graczy otworzy swój kosmos na PC i Switchu 26 sierpnia. Rozwijana od czterech lat chaotyczna kosmiczna awantura może okazać się ciekawą propozycją na długie wieczory w doborowym towarzystwie.

Bojan Endrovski ma już na swoim koncie kilka gier przeznaczonych do rozgrywek w kooperacji oraz w trybach PvP (m.in. Bounden, Fingle). Have a Blast ma być energetyczną grą towarzyską dla wielu graczy, którzy postanowią wyruszyć w niebezpieczne zakątki galaktyki i odważą się wykorzystać otoczenie na swoją korzyść. W gruncie rzeczy chodzi o umiejętne wmanewrowanie przyjaciół i rozbicie przeciwników na kolorowe kawałki. Have a Blast będzie oferować 15 aren do rozgrywek (w przyszłości przewidziane są kolejne lokacje) – zobaczymy klasyczne pola asteroid, lodowe komety, mityczne potwory, opuszczone maszynerie. Statki dostępne w grze są małe i zwinne, co umożliwia im poruszać się w chaosie odłamków porozrzucanych na każdym poziomie. Do wyboru otrzymamy pięć typów pojazdów, każdy z nich wyposażony został w unikalną cechę, co przekłada się na zróżnicowane podejście podczas rywalizacji. Nawet najsilniejsze ataki da się skontrować, więc żadna walka nie jest przegrana, nasze losy mogą odwrócić się dosłownie w ostatniej chwili. Have a Blast wprowadza kilka trybów rozgrywki, od klasycznego deathmatchu (pierwszy gracz, który wygra pięć rund wygrywa potyczkę), przez obronę statku-matki, po mecz drużynowy, aż po wyzwania związane z walkami z przeciwnikami sterowanymi przez SI. W trybie lokalnym w rozgrywkach może brać udział do czterech graczy.

Have a Blast będzie dostępne za miesiąc, 26 sierpnia 2021 r. na Nintendo Switch i PC (Steam). Nabywcy wersji przedpremierowej na Steamie uzyskają 20% zniżki na grę w wersji dla Switcha.