Syntetyczny głos (vocaloid) i wirtualna piosenkarka Hatsune Miku, której dyskografia dawno już przekroczyła 100 000 utworów w rękach Segi podbija kolejny rynek. Tym razem padło na Switcha.

Seria gier rytmicznych Hatsune Miku: Project Diva na stałe zagościła już w krajach azjatyckich, zdobywając serca posiadaczy PSP, Vity, PS3/PS4, 3DS-ów i salony gier arcade. W telegraficznym skrócie: Project DIVA to jeden z wariantów gier rytmicznych, wzorowanych na Dance Dance Revolution. Połączenie gry rytmicznej z wirtualną piosenkarką (która w Azji często bywa na trasach koncertowych) to niemal gotowy przepis na sukces. Tym bardziej, że Hatsune Miku zawsze będzie miała 16 lat, szafirowe włosy, ten sam głos (w skali A3-E5 i B2-B3), zaledwie 158 cm wzrostu i 42 kg wirtualnej wagi oraz nieodmiennie będzie śpiewać azjatyckie warianty muzyki pop, dance, house, niekiedy rocka. Biorąc pod uwagę kreatywność posiadaczy oprogramowania do śpiewania jak Hatsune Miku, Sedze raczej nie zabraknie utworów do tańczenia. W poniższym zwiastunie usłyszymy aż dziesięć motywów muzycznych.

Hatsune Miku Project Diva MegaMix debiutuje w Japonii na Switchu 13 lutego 2020 r., nie znamy dokładnej daty premiery w Europie i USA.