Studio Yobob przygotowuje symulator farmy oparty na eksploracji, w którym wyruszymy w podróż przez tytułową wyspę.

W Harvest Island gracze wcielą się w ciekawskiego chłopca Willa i poznają jego ojca Greysona i siostrę Samanthę. Will uwielbia odkrywać, dlatego czasami wpatruje się w ocean, zastanawiając się, czy w życiu jest coś więcej niż tylko rodzina. Jego duch przygody i dociekliwa natura są tym, co go napędza i nigdy nie waha się zrobić kroku naprzód, jeśli chodzi o odkrywanie nowych oraz niebezpiecznych obszarów wyspy. Właśnie tam udamy się, aby ujawnić nieznane tajemnice i złożyć bogom ofiarę z plonów. W podzięce otrzymamy od nich błogosławieństwo, które wykorzystamy do nawiązania znajomości z dzikimi zwierzętami, kupowania przydatnych narzędzi i tworzenia różnych przedmiotów. Na wyspie istnieje mnóstwo rodzajów ryb, które można złowić. Każda ryba ma swoje własne zachowania (w zależności od warunków pogodowych) i siedliska, więc łowienie nigdy nie stanie się nudnym zajęciem.

„Piszę horrory, które sprawią, że będziesz bał się ciemności i trząsł z nerwów. Ale czasami też piszę historie, które potrafią doprowadzić cię do płaczu i wielkiego uśmiechu. Projektuję dla ciebie gry z historiami, które zabiorą cię w nowy świat.” – producent Harvest Island i założyciel studia Yobob

Harvest Island ma ukazać się w 2022 roku na komputerach PC. Więcej informacji o zapowiedzianym tytule można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.