Wiejski raj to typowa ucieczka od rzeczywistości oferowana przez symulatory wirtualnych farm. Do kolekcji tytułów z tego gatunku niebawem dołączy Harvest Days (czerpiący inspiracje z klasyków w swojej dziedzinie – Stardev Valley i Animal Crossing).

12 maja 2022 r. Harvest Days debiutuje na PC (Steam) w formie wczesnego dostępu. Zaczyna się tradycyjnie dla farmerskich symulatorów – od przejęcia małej, zapomnianej farmy (i symbolicznego zjednoczenia z naturą), by zagłębić się w tajnikach zarządzania stadkiem zwierząt, pielęgnacji ogrodów, wysiewów i zbiorów (do dyspozycji ponad 50 sadzonek), handlu, połowów, a w chwilach przerw od prac na roli – będziemy też mogli skupić się na przejażdżkach konnych. Deweloper obiecuje nam rozbudowaną, przystępną rozgrywkę i dużą swobodę twórczą w rozwoju farmy.

Całość ubrano w grafikę low poly oraz sąsiedzką otoczkę (będzie okazja poznać lokalnych mieszkańców, pohandlować i zostać częścią społeczności), a także typowe elementy dekoracyjne (do domostw) i otwarte na podróże i eksplorację otoczenie (ruiny świątyń, jaskinie z minerałami, tajemnicze bagna plus 40 różnych aktywności i dziesiątki dzikich zwierząt wokół). Nabywcy gry we wczesnym dostępie będą mogli dokupić pakiet Digital Supporter, zawierający cyfrowy przewodnik, kalendarz, tapety, strój oraz… 10 specjalnych nasion. Twórcy gry zalecają cykliczne karmienie i nawadnianie naszego bohatera.