Gier o kopaniu w ziemi nigdy nie za wiele. Warpzone Studio wraz z Team17 zapraszają nas na podziemne wykopki w krasnoludzkim symulatorze górnictwa. Po opuszczeniu Early Access gra przywita starych i nowych wyrobników przodka nowym trybem współpracy, umożliwiającym wspólne wojaże  i stukanie w skałki.

Hammerting dziś równolegle trafi do graczy korzystających ze Steama, Epic Game Store oraz GOG.COM. Wraz z premierą – symulator górnictwa okraszony fantasy i opcją rozbudowy własnej bazy – doczekał się wielu uaktualnień oraz opcji wieloosobowej rozgrywki w kooperacji. Cel zabawy jest oczywisty – umiejętne zarządzenie kolonią podziemnych mieszkańców, którzy mają zbudować możliwie najbardziej wydajną i najlepiej wyposażona kopalnię.

Premierowa aktualizacja wprowadza również nowa mechanikę do rozgrywki – frakcje występujące w grze mogą teraz wypowiadać sobie wojny i walczyć do upadłego. W podziemnych królestwach pojawiło się również sporo nowych elementów – m.in. lawę i wodę skrywane wśród skał, proceduralnie generowane drogi i frakcje, poprawiona automatyzację krasnoludów, nowe, epickie zbroje, pierścienie i latarnie, przebudowany system jedzenia i odpoczynku, a także uprawy rolne, połowy ryb i inne niespodzianki.

Za stworzenie Hammerting odpowiada założone w 2016 roku Warpzone Studios, dla którego symulator górnictwa jest debiutanckim projektem. Firmę tworzą weterani branży, którzy mają za sobą dekady doświadczeń w tworzeniu wciągających gier strategicznych.