112 Operator to gra autorstwa Jutsu Games, będąca strategią czasu rzeczywistego, w której gracze mogą zarządzać jednostkami ratunkowymi, jednocześnie odbierając telefony od ludzi znajdujących się w różnych, niekoniecznie sprzyjających, okolicznościach. To właśnie na Twoich barkach spoczywać będzie odpowiedzialność odnajdywania się w trudnych sytuacjach, w których szybka reakcja niejednemu uratuje życie. Ale nie tylko!

Opisywana produkcja, której premiera na Steamie miała miejsce 23 kwietnia, to naturalne przedłużenie gry 911 Operator – tak wizji ogólnej tytułu, jak i samych mechanik. Wcielisz się bowiem w rolę operatora linii alarmowej, reagującego odpowiednio do sytuacji; a to wyślesz karetkę, a to przekażesz przez telefon instrukcję ratowania życia, a to opierdzielisz żartownisia blokującego tytułowy numer.

Według zapewnień twórców, oddany do Twojej dyspozycji obszar działania jest 25 razy większy niż w przypadku pierwowzoru, co oznacza, że możesz dbać o porządek w pojedynczej dzielnicy, ale równie dobrze koordynować pracę kilku operatorów telefonicznych w największych metropoliach świata. Bo wiedzieć musisz, że zaimplementowano blisko 100 000 różnorodnych obszarów, takich jak gminy, miasta czy ich poszczególne dystrykty. A ogarnianie takiego terenu to jednak nie tylko wypadkowa wielu umiejętności, ale również ogromna roztropność i rzeczowość podejmowanych decyzji.

Wszystko powyższe brzmi naprawdę nieźle i co ważne, ma odzwierciedlenie w steamowych ocenach, z których zdecydowana większość jest bardzo pozytywna.