Ta gra nie tylko tytułem nawiązuje do Hollow Knight, perełki, która kilka lat temu zachwycała miłośników dwuwymiarowych produkcji o zręcznościowo-przygodowym charakterze. Teraz okazuje się, że podobną historię można opowiedzieć i przeżyć również na poczciwym „gumiaku”.

Podobnie jak w pierwowzorze, tak i w Hallowed Knight bohater będzie przemierzał podziemia pełne dziwnych (i zazwyczaj niezbyt przyjaznych) owadopodobnych stworzeń. Te ostatnie na szczęście można eliminować przy pomocy miecza, ale gra nie ogranicza się do arkadowych pojedynków. Dużo tu także błądzenia po labiryntach i zadań o charakterze przygodowym oraz… ekonomicznym. Zarobione podczas penetracji podziemi pieniądze można bowiem wymienić na dodatkowe zaklęcia lub umiejętności, które pozwolą protagoniście dotrzeć do dalszych partii podziemnej krainy. Mówiąc krótko: wiele w Hallowed Knight zręcznościowych wyzwań, ale główkowania też całkiem sporo.

Nie możemy oczywiście zdradzić, co kryje się na końcu tej wędrówki, uprzedzimy jednak, że w grze mieszczącej się w 48 kB pamięci mikrokomputera autor upchnął także bossów…

Hallowed Knight można bezpłatnie pobrać ze strony twórcy w serwisie itch.io.