Może to nie jest Half-Life 3, ale kultowa marka nadal wzbudza niemałe zainteresowanie. Valve przyszykowało obszerne materiały przedstawiające rozgrywkę w najnowszej części przygód Alyx zrealizowanej w technologii VR.

Przedstawiamy zatem gameplay podzielony na trzy części – każda przedstawia zupełnie inny aspekt związany z Half-Life: Alyx. W ten sposób pierwsza partia w głównej mierze skupia się na zaprezentowaniu intuicyjnego kontaktu z otoczeniem w trakcie eksploracji. Druga demonstruje radzenie sobie z trudnościami, zmuszającymi nas do hakowania tudzież kreatywnego radzenia sobie z przeszkodami (np. wrzucenia przez otwartą szybę nad zamkniętymi drzwiami organicznej bomby, aby pozbyć się czyhającej maszkary). W trzeciej zaś części obserwujemy wycinek starcia gracza z przeciwnikiem, stosując dostępne nam narzędzia i elementy środowiska do osiągnięcia zwycięstwa.

Half-Life: Alyx opowie o wydarzeniach po pierwszej części serii. Dostępna będzie od 23 marca na urządzeniach VR, które wspierają SteamVR.