Należące do THQ Nordic studio, odpowiedzialne m.in. za Darksiders III, Chronosa oraz Remnant: From the Ashes proponuje na prequel tej ostatniej gry, w którym zagramy rolę młodego bohatera, ale tylko do pierwszej śmierci poniesionej w walce.

Oczywiście gdzieś tam w tle chodzi o ochronę własnego domu przed pradawnym złem, jednak mierząc się w labiryncie z tajemniczymi i dziwacznymi stworami możemy ponieść porażkę, polec i… mieć szansę na powrót do gry dopiero po roku. Na szczęście nie dotyczy to czasu rzeczywistego, a upływy czasu w grze. Z wiekiem może nie będziemy silniejsi, ale zdobędziemy mądrość, magię i te sprawy.

Łatwo zauważyć, że Chronos: Before the Ashes bazuje na wcześniejszej grze VR Chronos tego samego studia. Wielbiciele poprzedniego tytułu będą więc pewnie zachwyceni, pamiętając świetny system walki i ciekawą miksturę przygodówki, bijatyki i RPG-a. Zobaczymy ile będzie potrzeba nam lat i doświadczenia, by dotrzeć do końca nowego Chronosa.

Premierę gry zaplanowano na 1 grudnia. W Chronos: Before the Ashes będziemy mogli zagrać na Xbox One, Switchu, PlayStation 4 oraz PC.