Na stronie Guerrilla Games pojawiło się w ciągu ostatniego miesiąca wiele ofert pracy dla twórców oprawy graficznej, programistów, scenarzystów i designerów – co oznacza wzmożone prace nad kolejnym tytułem. Według informacji zdobytych przez serwis VGC – Guerrilla swój kolejny tytuł wypuści na PlayStation 5 i będzie to Horizon Zero Dawn 2.

Plany studia z Amsterdamu są imponujące. De facto prace nad kontynuacją hitu z 2017 roku, który sprzedał się w ponad 10 milionach egzemplarzy, trwały już od momentu pierwszych sukcesów komercyjnych Horizon Zero Dawn. Dopiero teraz dowiadujemy się, że kontynuacje ujrzą już posiadacze kolejnej generacji konsol (pierwotnie Horizon Zero Dawn był planowany jako gra na PlayStation 4). Druga cześć gry ma być, według informacji VGC, gigantyczna, oferować graczom znacznie większą swobodę eksploracji świata. Wspominany jest także tryb rozgrywki w kooperacji, nie wiadomo jednak czy będzie to element podstawowej gry, czy też niezależna od głównych wątków opcja (Guerrilla Games planowała wcześniej prezentację samodzielnej gry osadzonej w uniwersum Horizon Zero Dawn z trybem kooperacji, w 2014 roku takie rozwiązanie wyciekło na grafikach koncepcyjnych z gry).

Zaplanowany na lato tego roku komiks (wydany przy okazji premiery Horizon Zero Dawn na PC) prawdopodobnie posłuży za wprowadzenie do świata kontynuującego wątki z pierwszej części gry.