Łączna sprzedaż „piątki” osiągnęła zawrotne 110 milionów sztuk.

W raporcie dotyczącym zysków Take Two poinformowało, że sześć lat po konsolowej premierze i cztery po PCtowej Grand Theft Auto V dalej sprzedaje się fantastycznie, przekraczając prognozy dla tego roku. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, gra sprzedała się w dziesięciu milionach egzemplarzy. Do tego GTA Online nie przestaje zarabiać na siebie, przynosząc wydawcy wielkie zyski.

Tak olbrzymia sprzedaż plasuje GTA V w top 3 najlepiej sprzedających się gier w historii (i jedną z tylko trzech, które przekroczyły próg stu milionów kopii) – na pierwszym miejscu pozostaje uniwersalny i przystępny praktycznie dla wszystkich Tetris, którego wyniki sprzedaży szacowane są na 170 milionów, na drugim natomiast Minecraft z 154 milionami kopii. Wyjaśnia to jednocześnie, dlaczego najnowsze Grand Theft Auto nie znika z list bestsellerów Steama.

Take Two poinformowało także, że Red Dead Redemption 2 sprzedało już 24 miliony egzemplarzy na konsolach, a choć tryb sieciowy tej gry nie jest tak dużym hitem jak ciągle wspierane i aktualizowane GTA Online, zdaje się także przynosić niemałe zyski. Wydawca nie poinformował jednak do tej pory, czy (lub raczej: kiedy) gra ukaże się na PC.