Zapraszamy za miesiąc do Collegium Da Vinci w Poznaniu, gdzie 19.12.2019 r. o godzinie 18:00 odbędzie się otwarty wykład Marty Ziółkowskiej zatytułowany „Narzędzia i wtyczki usprawniające pracę programistów Unity” .

Marta Ziółkowska to niezależny twórca, działa branży od siedmiu lat. W 2017 założyła Gspot Studios, spod skrzydeł którego wyszły takie tytuły, jak: Oh Sheep, Prison VR, Dream Home, Here Be Dragons, Alibabe. Wcześniej pracowała w Samsungu, Game Industry Conference, Cameleon Labs, Infinite Zero Games oraz Indago.

Założenia prelekcji, dotyczącej usprawnień w pracy z Unity, to wskazanie konkretnych narzędzi i dodatków, których opracowanie zajęłoby wiele tygodni, jednak są one dostępne za darmo (lub kosztują kilkadziesiąt euro) w Asset Store. Prelegentka opowie o komponentach ułatwiających pracę designerów i story writerów. Wszystko to stanowi porcję praktycznej wiedzy, adresowanej do twórców gier, od których wydawcy i szefowie wymagają cudów – szybkie, taniej i dobrej implementacji. Co oznacza brak czasu na stworzenie własnych bibliotek i narzędzi, a wciąż nadrzędnym celem mam być utrzymywanie schludnej i optymalnej formy architektury projektu oraz korzystanie z intuicyjnych i elastycznych wtyczek do edytora, a także silnika. Podczas prelekcji przedstawione zostaną wtyczki pozwalające pisać kod zgodnie z wzorcami projektowymi, np: Dependency Injection czy MVC. Wstęp na konferencję jest bezpłatny, po uprzednim wypełnieniu formularza.

Spotkanie organizuje Wydział Informatyki i Komunikacji Wizualnej CDV w ramach cyklu Interakcje, pod patronatem miesięcznika Pixel.