Najsłynniejsze nazwiska polskiej sceny growej i znani artyści, m.in. Łozo, spotkają się w Warszawie, by 9-10 grudnia grać w popularne gry. W ten sposób podczas NVIDIA CHARITY STREAM przez 36 godz. będą zachęcać do przekazywania darowizn na Fundację DKMS. Wszystko będzie można oglądać dzięki transmisji online.

W tej charytatywnej akcji wezmą udział gracze i ich zaproszeni goście – w tym wokalista Wojciech „Łozo” Łozowski, były lider zespołu Afromental. W sobotę, 9 grudnia o godzinie 12, zaczną grać w najpopularniejsze gry („PlayerUnknown’s Battlegrounds”, „Fortnite”, „Destiny 2”, „Counter Strike: Global Offensive”) w studiu w Warszawie. Łącznie wszyscy spędzą na graniu 36 godzin.

Klikać i zabawiać, czyniąc dobro

 Przez cały czas na oczach internautów uczestnicy gamingowego wyzwania, poza graniem, będą mieli do wykonania różne zadania ze studia, swojego domu lub garażu. Popularny wokalista „Łozo” dołączy do graczy w studiu w niedzielę, 10 grudnia, w godzinach 14-16. Oprócz niego w wyzwaniu wezmą udział m.in. popularni influencerzy: reZigiusz, IzakPasha BicepsNervarien czy Wonziu. Swoje umiejętności zaprezentują też drużyny esportowe PRIDE, Team Kinguin i AGO Gaming. Zmagania będą się toczyć przede wszystkim przed ekranami komputerów ACER Predator G6 z kartami graficznymi GeForce GTX. Nie zabraknie także warstwy artystycznej, a to za sprawą specjalistki od makijażu i YouTuberki Dorota’s Freaks, która zadba ona o klimatyczny makijaż graczy obecnych w warszawskim studiu, upodabniając ich do postaci z gier.

 Edukacja poprzez zabawę

Całe przedsięwzięcie będzie można oglądać w internetowej transmisji na tym kanale. Przez cały czas uczestnicy NVIDIA CHARITY STREAM będą namawiać widzów do rejestrowania się w bazie potencjalnych Dawców szpiku i przekazywania pieniędzy na Fundację DKMS. Szuka ona Dawców dla Pacjentów z nowotworami krwi , potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Akcja ma także za zadanie poszerzać wiedzę na temat dawstwa.

– Z raportu ośrodka badawczego TNS Polska dla naszej fundacji wynika, że czterech na pięciu Polaków opowiada się za ideą dawstwa szpiku, a jednocześnie ponad dwie trzecie Polaków nie wie, co to tak naprawdę oznacza – tłumaczy dr Tigran Torosian, lekarz hematolog i dyrektor medyczny Fundacji DKMS. – Tymczasem szpik pobiera się nie poprzez nakłuwanie kręgosłupa, jak sądzi wiele osób, ale z kości biodrowej. Niczym to Dawcy nie grozi. Zresztą od dawna w ogromnej większości przypadków komórki macierzyste pobiera się z krwi obwodowej – podkreśla.

Jak co roku w okresie przedświątecznym firma NVIDIA mobilizuje społeczność graczy do podzielenia się swoją pasją i wsparcia szczytnego celu. – Ta edycja jest wyjątkowa, bo nie zbieramy wyłącznie pieniędzy dla Fundacji DKMS, ale również chcemy edukować. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie liczba osób zarejestrowanych w bazie potencjalnych Dawców szpiku znacznie wzrośnie – zaznacza Jan Adryański, Community, PR Manager Central Eastern Europe w NVIDIA.

Partnerem inicjatywy jest firma ACER. – Od samego początku wiedzieliśmy, że warto pomóc. Żadnemu rodzicowi nie trzeba długo tłumaczyć jak ważne jest zdrowie dzieci. Tym bardziej, jeśli najmłodsi muszą toczyć ciężką walkę z chorobą nowotworową. Każde wsparcie finansowe może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia najmłodszych i powinniśmy o tym pamiętać podczas oglądania transmisji – mówi Tomasz Szymański, Marketing Manager Eastern Europe w Acer. – Z naszej strony zapewnimy najwyższej jakości sprzęt, z którego korzystają najlepsi e-sportowcy w kraju i za granicą. Od lat bierzemy udział w turniejach i wydarzeniach charytatywnych, angażujących społeczność skupioną wokół profesjonalnych graczy komputerowych – dodaje.

Rok temu uczestnicy wydarzenia grali dla Przylądka Nadziei i udało się wtedy uzbierać kwotę 73 436 zł. Z kolei dwa lata temu akcja była organizowana dla podopiecznych Kliniki Budzik, walczącej o wybudzanie dzieci w śpiączce.