Tales from the Borderlands zostało też zdjęte ze Steama, ma na niego powrócić.

GOG poinformował, że 27 maja ze sklepowej witryny znikną wszystkie dostępne gry od Telltale Games:  The Wolf Among Us, Marvel’s Guardians of the Galaxy, Hector: Badge of Carnage, seria Batman, seria Sam & Max, seria Puzzle Agent, Tales from the Borderlands oraz Strong Bad’s Cool Game for Attractive People. To kolejne, po usunięciu ze sklepów Jurassic Park, Back to the Future i Monkey Island znikające gry Telltale Games, jednak trudno jednoznacznie określić, jakim kluczem posługują się osoby decydujące o delistowaniu. Osoby, które już zakupiły gry, albo zakupią je przed północą w nocy z 27 na 28 maja, zachowają wszystkie tytuły w swoich bibliotekach.

Tales from the Borderlands, które w ostatnich dniach zniknęło z kolei ze Steama ma powrócić na platformę tak szybko, jak to możliwe – nad sprawą pracuje ponoć 2K Games, właściciele marki Borderlands – przygodówka, która uzupełnia świat gry to dodatkowy atut dla wydawcy wobec nadchodzącej premiery Borderlands 3. Jedyną serią, która wydaje się w chwili obecnej całkowicie bezpieczna jest The Walking Dead, które zostało dokończone przez zespół z Telltale pod bannerem Skybound Games, choć jest ona dostępna w całości tylko na Epic Games Store.

Znikanie gier praktycznie bez śladu pokazuje jedną ze słabości cyfrowej dystrybucji – produkcje od zmarłych studiów nie mają szans na zarchiwizowanie w sposób, w jaki zabezpieczało się starsze gry. Mimo, że w tym wypadku, jak i wielu podobnych, wszystkie kupione egzemplarze pozostaną w bibliotekach graczy, gdy GOG – growi archeolodzy – muszą usuwać ze swojej biblioteki jakiś tytuł potencjalnie na zawsze, czuć, że dzieje się coś przykrego.