Obecnie aplikacja jest dostępna jako otwarta beta na stronie klienta GOG Galaxy. Twórcy lauchera postawili sobie trudne do wykonania zadanie: zastąpienie wszystkich dostępnych na rynku aplikacji o podobnych charakterze jednym, spójnym interfejsem.

GOG Galaxy ma za zadanie połączenie wszystkich cyfrowych bibliotek gier, z których korzystamy w jednej aplikacji, za pośrednictwem której będziemy mogli zarówno porządkować globalnie kolekcje gier, sortować, jak i komunikować się z użytkownikami różnych platform cyfrowej dystrybucji gier. Również osiągnięcia i statystyki znajomych, korzystających z różnych serwisów będą widoczne w jednym interfejsie GOG Galaxy. Twórcy aplikacji obiecują szanować naszą prywatność.

Instalacja GOG Galaxy 2.0 nie oznacza niestety możliwości całkowitej rezygnacji z innych, dedykowanych poszczególnym bibliotekom gier klientów – będziemy musieli wciąż posiadać ich kopie na dysku, aby aplikacja Galaxy miała dostęp do bibliotek gier. Intrygująco brzmią za to opcje zapowiadane w kolejnych wersjach GOG Galaxy – to m.in. możliwość komunikacji z użytkownikami konsol i innych platform sprzętowych oraz newsy dotyczące premier gier i tytułów najchętniej wybieranych przez naszych znajomych.