Ukraiński wiceminister Michaił Fedorov zaapelował do firm technologicznych o wstrzymanie sprzedaży oraz oferowania swoich usług i produktów 2.03.2022 r., adresując swój wpis m.in. do producentów Xboxa, PlayStation, a także takich firm jak Riot Games, Electronic Arts i Ubisoft.

Dzień później powtórzył swój apel, adresując go bezpośrednio do potentatów w branży gier. Wymienił z nazw Epic Games, Nintendo, Rockstara, 2K, Moonton Games, Bandai Namco, PDX Interactive, ATVI, Konami, Bethesdę, Tencenta i Supercell.

Na apel Michaiła Fedorova właśnie odpowiedziała grupa CD Projekt, której produkty nie będą już dostępne dla klientów z Rosji i Białorusi. Co oznacza brak zarówno cyfrowej dystrybucji (w tym oferty GOG.COM), jak i fizycznych wydań gier.

„W związku z rosyjską inwazją wojskową na sąsiadującą z nami Ukrainę, do odwołania Grupa CD Projekt podjęła decyzję o wstrzymaniu wszelkiej sprzedaży naszych gier do Rosji i Białorusi. Dziś rozpoczynamy współpracę z naszymi partnerami w zakresie wstrzymania cyfrowej sprzedaży i zaprzestania fizycznych dostaw magazynowych produktów Grupy CD Projekt oraz wszystkich gier dystrybuowanych na platformie GOG na terytorium Rosji i Białorusi.”

Czekamy na ruchy jeszcze większych graczy.