Koniec roku zaczyta nas i oczaruje Szrankami i konkurami w świecie Kajka i Kokosza, kontynuacją przygód Ramireza, legendami ze świata Usagiego, historiami w uniwersum Sandmana, w które wplącze się Hellblazer oraz Lucyfer oraz porcją Batmana. Death Metal Batmana. Będziemy również śledzić losy X-Menów, Supermana oraz Strażników Galaktyki. Wkroczymy do świata Star Wars oraz sprawdzimy, co porabia Deadpool. Miłośnicy podróży w świat mitów – obejrzą i przeczytają Iliadę. Skryjemy się również w Cieniu drzew i wśród bloków Minecrafta oraz wybierzemy w podróż z Kaczorem Donaldem, Sknerusem i Myszką Miki.

Kajko i Kokosz – Złota Kolekcja, tom 2

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki Wieczór Wybrzeża w 1972 r. i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934-2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. Złota Kolekcja to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy Kajko i Kokosz – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. Tom drugi kolekcji zawiera długą historię Szranki konkury poprzedzoną wstępem dziennikarki Dziennika Bałtyckiego Grażyny Antoniewicz. Scenariusz i rysunki: Janusz Christa. 208 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Dorwać Ramireza. Akt II, tom 2

Drugi tom pełnej zaskakujących zwrotów akcji opowieści sensacyjnej rodem z filmów Tarantino! Jacques Ramirez, spokojny arizoński sprzedawca sprzętu AGD, nawet nie podejrzewa, że jego życie zostanie przewrócone do góry nogami. W ciągu zaledwie kilku dni dochodzi do kilku niespodziewanych wydarzeń: meksykańscy bandyci rozpoznają w nim płatnego zabójcę, z którym mają na pieńku; zostaje uznany przez policję winnym zamachu terrorystycznego; napotyka dwie poszukiwane za liczne napady złodziejki, Chelsea i Dakotę. W wyniku splotu tych wszystkich wydarzeń staje się obiektem pościgu zarówno przestępców, jak i sił pilnujących porządku. Na jego drodze pojawia się też pewien tajemniczy starszy pan… Czy Jacques naprawdę jest zwykłym sprzedawcą odkurzaczy? A może w tym, co go spotyka, nie ma przypadku, bo bohatera po prostu dopadła przeszłość, od której starał się uciec? W drugim akcie historii poznamy nowe fakty, ale czy zbliżą nas do odpowiedzi? Na pewno nie zabraknie kolejnych niespodzianek fabularnych, strzelanin, zabawnych rozmów ani szczypty erotyki! Dorwać Ramireza jest pierwszą autorską serią Nicolasa Petrimaux, mieszkającego w Lyonie francuskiego twórcy, który od dzieciństwa fascynuje się amerykańskimi filmami akcji. I fascynację tę widać w komiksie, który pod względem prowadzenia fabuły, metody obrazowania i niewymuszonego humoru przypomina najlepsze osiągnięcia kina sensacyjnego. Scenariusz i rysunki: Nicolas Petrimaux. 192 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Usagi Yojimbo: Saga – Legendy

Przygody Usagiego w przyszłości! Czy kodeks samuraja przyda się roninowi w zmaganiach z nowoczesną technologią? Istoty zamieszkujące ten świat są podzielone na wojujące ze sobą klany, Usagi jest wiernym sługą jednego z nich i musi się zmierzyć z agresywnymi maszynami, a także zapobiec kradzieży danych umożliwiających odnalezienie klanowego skarbu. Podczas jednej z bitew przeciwko panu Hikijiemu o ziemię uderza metalowa rakieta. W jej wnętrzu kryją się nowi, niespodziewani wrogowie. Usagi i jego bliscy będą musieli zebrać całą swoją odwagę, a także wykazać się hartem ducha i pomysłowością, by stawić czoła przerażającym machinom wojennym i powstrzymać inwazję przybyszów z kosmosu. Usagi będzie również musiał zmierzyć się demonami i duchami z japońskiego folkloru, po tym jak zdesperowana kobieta poprosi go, by pomógł jej odnaleźć uprowadzoną córkę. Podczas poszukiwań porwanej dziewczynki głęboko w lesie Usagi odkryje, że yokai gromadzą się, by przejąć władzę nad okolicą. Na szczęście do Usagiego dołączy Sasuke. Ale sprawy nie zawsze mają się tak, jak nam się wydaje – zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z siłami nadprzyrodzonymi! Księga zatytułowana Legendy zbiera historie wydane w tomach Usagi w kosmosie, Senso oraz Yokai. Seria Usagi Yojimbo jest wydawana od ponad trzydziestu lat i tłumaczona na kilkadziesiąt języków. Nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek. Scenariusz i rysunki: Stan Sakai. 560 stron w miękkiej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Sandman Uniwersum. John Constantine, Hellblazer – Znak cierpienia, tom 1

Pierwszy tom kolejnej z opowieści rozgrywającej się w stworzonym przez słynnego Neila Gaimana uniwersum Sandmana. Tym razem głównym bohaterem jest największy komiksowy mag Anglii – John Constantine! Podobno John nie żyje… Owszem, przez jakiś czas był poza naszym wymiarem życia, ale jakaś siła wyrwała go z chaosu apokaliptycznych wersji przyszłości, aby powrócił na ulice Londynu, gdzie przerażające istoty rozdzierają na strzępy miejscowych gangsterów. Ich szef chce zatrudnić Constantine’a, aby zlikwidował mroczne zagrożenie. Szybko okazuje się, że zwyczajne egzorcyzmy nie wystarczają. Co więcej, sprawa ginących bandytów jest tylko zapowiedzią nadciągającego wielkiego niebezpieczeństwa… Serię John Constantine: Hellblazer tworzy wielu autorów, między innymi scenarzysta Simon Spurrier (Lobster Random, The Simping Detective) i rysownik Aaron Campbell (The Shadow, Green Hornet). Tom zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach The Sandman Universe Presents: Hellblazer #1, Books of Magic #14, John Constantine: Hellblazer #1–6.  Album dla dorosłych. Scenariusz: Simon Spurrier, rysunki: Aaron Campbell. 216 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Sandman Uniwersum. Lucyfer – Boska tragedia, tom 2

Drugi tom serii rozgrywającej się w wymyślonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana. Głównym bohaterem tej opowieści jest pełen namiętności Lucyfer. Bluźnierczym wskrzeszeniem swojej niegdysiejszej kochanki Niosący Światło raz jeszcze wzbudził gniew Boga, który zgodził się dać wiedźmie tylko trzy dni życia, a potem skazał ją na piekło – chyba że Lucyferowi uda się znaleźć dla niej azyl w którejś z innych krain umarłych. Podróżując po różnych zaświatach, Gwiazda Zaranna odkrywa, że od czasu, kiedy władał piekłem, wszystko się zmieniło, a jego pozycja straciła na znaczeniu… Lecz Pierwszego z Upadłych nikt ani nic nie zdoła zawrócić z raz obranej drogi! Szykuje się wielka wojna z niebem! Scenariusz serii tworzy specjalizujący się w horrorach brytyjski autor Dan Watters, znany z takich cykli jak Limbo, The Shadow czy Deep Roots. Rysunki są dziełem dwóch argentyńskich grafików, a zarazem braci, Maxa i Sebastiana Fiumarów, którzy przebojem zdobyli amerykański rynek, ilustrując opowieści o superbohaterach, a także historie ze świata Hellboya czy Czarnego Młota. Tom zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Lucifer #7–13. Album dla dorosłych. Scenariusz: Dan Watters, rysunki: Max Fiumara, Sebastian Fiumara. 176 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Batman Death Metal, tom 2

Batman, Który się Śmieje posiadł moc Doktora Manhattana i planuje przekształcenie wszystkiego na swoje podobieństwo. Rzuca wyzwanie Perpetui, twórczyni multiwersum, i rusza w pościg za Flashem, który ukrył się w mocy prędkości. Tymczasem bohaterowie z Ligi Sprawiedliwości próbują ułożyć plan pokonania obu istot dysponujących nadludzkimi mocami, a Batman, Superman i Wonder Woman trafiają do mrocznego multiwersum, na planety, na których wciąż trwają Kryzysy, które niegdyś toczyły się na Ziemi. Drugi tom opowieści Batman: Death Metal kontynuuje historię stworzoną przez scenarzystę Scotta Snydera i rysownika Grega Capullo (twórców odpowiedzialnych za takie serie jak Batman i Batman Metal). Ciąg dalszy bestsellerowej historii Batman Metal zaskakuje niespodziewanymi rozwiązaniami i swoim rozmachem. W albumie znajdują się również materiały z zeszytów dodatkowych towarzyszących głównej serii, za które odpowiadają tacy twórcy jak James Tynion IV (Justice League Dark), Francis Manapul (Flash), Peter J. Tomasi (Batman & Robin) i Eddy Barrows (Nightwing). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: Dark Nights: Death Metal #4, Dark Nights: Death Metal – Trinity Crisis #1, Dark Nights: Death Metal – Robin King #1, Dark Nights: Death Metal – Multiversum’s End #1, Dark Nights: Death Metal – Rise Of The New God #1. Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Peter J. Tomasi i inni, rysunki: Greg Capullo, Francis Manapul, Eddy Barrows i inni. 240 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Uniwersum DC. Superman – Mitologiczność, tom 4

Superman od lat stawia czoła wielu potężnym łotrom. Jednym z nich jest Mongul, międzygalaktyczny zdobywca, który włada Światem Wojny, planetą oddaną walce. On i Superman mierzyli się wielokrotnie, nigdy jednak stawka nie była tak wysoka. Mongul planuje zniszczyć Organizację Planet Zjednoczonych i stworzyć jedną federację pod swoimi rządami, a jeśli przy okazji musi unicestwić Ziemię – niech tak się stanie. Oprócz tego pojawia się Xanadoth, która czekała w ukryciu, żeby zgromadzić siły chaosu i porządku, a następnie połączyć je w jedną siłę zła. Szukała tylko naczynia, żeby urzeczywistnić swój plan. Jest też coś, o czym Superman nie miał pojęcia. Utopika Synmaru od młodzieńczych lat szkolił się, aby powstrzymać potencjalne zagrożenie ze strony Kryptonijczyka żyjącego na planecie krążącej wokół żółtego słońca. Jego jedynym celem było stać się pierwszą linią obrony przeciwko Człowiekowi ze Stali, aby powstrzymać go przed podbojem wszechświata. Wywiąże się walka, w jakiej Clark Kent nie brał jeszcze udziału, tocząca się od Strefy Widmo aż po planetę Synmar. W czwartym tomie serii Superman – Mitologiczność, który kończy uznany cykl Briana Michaela Bendisa i Ivana Reisa, Cud z Metropolis toczy bój z mitycznym przeciwnikiem i rodzą się nowe legendy. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach Superman #20–28. Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: Ivan Reis, Kevin Maguire, John Timms. 248 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Classic. X-Men. Punkty zwrotne – Kompleks mesjasza

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii X-Men – Punkty zwrotne! Odkąd na Ziemi nie rodzą się już mutanci, przyszłość gatunku homo superior maluje się w najczarniejszych barwach. Wydaje się, że jego ewolucja dobiegła kresu – przynajmniej do czasu, gdy na świat przychodzi pierwsze od lat dziecko z genem X! Iskra nadziei prędko jednak gaśnie w ogniu walki pomiędzy tymi, którzy chcą uratować niemowlę za wszelką cenę, a tymi, którzy woleliby wykorzystać je do własnych celów. Czy X-Men zdołają ocalić przyszłość swojego gatunku? Czy raczej pogrzebią ją w brutalnej wojnie, od której zależy los każdego mutanta na świecie? Autorami tej opowieści są Ed Brubaker (Daredevil: Nieustraszony!, Kapitan Ameryka), Mike Carey (Lucyfer), Peter David (Hulk: Koniec i inne opowieści) oraz Craig Kyle i Christopher Yost – współtwórcy scenariusza do filmu Thor: Ragnarok. Rysunki stworzyli Chris Bachalo (Doktor Strange, Uncanny X-Men), Scot Eaton (Aquaman), Humberto Ramos (The Superior Spider-Man), Marc Silvestri (Wolverine) oraz Billy Tan (Kraina Cieni). Album zawiera zeszyty X-Men: Messiah Complex One-Shot, Uncanny X-Men #492–494, X-Men #205–207, New X-Men #44–46 i X-Factor #25–27. Scenariusz: Ed Brubaker, Mike Carey, Peter David, Craig Kyle, Christopher Yost, rysunki: Chris Bachalo, Scot Eaton, Humberto Ramos, Marc Silvestri, Billy Tan. 344 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Marvel Fresh. Uncanny X-Men: Upadek X-Men

Pierwszy tom przygód Uncanny X-Men z serii wydawniczej Marvel Fresh! Wszystko zaczyna się od tajemniczego i dramatycznego zaginięcia. A śledztwo prowadzi X-Men w jeszcze większe tarapaty! Kim lub czym są Czterej Jeźdźcy Ocalenia? Jaki związek z nimi ma Nate Grey, przepotężny mutant o pseudonimie X-Man? Czy znów należy się obawiać jego rodzimego wymiaru – Ery Apocalypse’a? A może nadchodzi Era X-Mana i kres drużyny X-Men? Ta historia zmieni wszystko, a mutantów może zostawić w rozsypce! Scenariusz napisali Ed Brisson (Dead Man Logan, Ghost Rider), Matthew Rosenberg (Punisher) i Kelly Thompson (Mr. and Mrs. X), a rysunki stworzyli Yildiray Cinar (Weapon X), Pere Pérez (Spider-Woman) i R.B. Silva (Superboy). Album zawiera zeszyty Uncanny X-Men (2018) #1–10. Scenariusz: Ed Brisson, Matthew Rosenberg, Kelly Thompson, rysunki: Mahmud Asrar, Yildiray Cinar, Adriano Di Benedetto, Pere Pérez, R.B. Silva. 272 strony w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Fresh. Strażnicy Galaktyki – Ostatnie wyzwanie, tom 1

Pierwszy tom przygód Strażników Galaktyki z serii wydawniczej Marvel Fresh! Thanos umarł. Niech żyje Thanos! Miłujący śmierć Szalony Tytan nie mógł wybrać lepszej chwili na powrót: wszechświat toczy nienawiść, setki światów ogarnęła wojna, a Strażnicy Galaktyki są w rozsypce po wyniszczającej bitwie o Kamienie Nieskończoności. Przywództwo Star-Lorda wisi na włosku, Rocket zniknął, Gamory zaś poszukuje śmiercionośny oddział złożony z najpotężniejszych istot w kosmosie. Czy mimo to drużyna zdoła się zjednoczyć i powstrzymać Thanosa przed powrotem zza grobu? I jaką rolę odegra w tej intrydze Hela – bogini śmierci? Autorem tej opowieści jest znany z mrocznych i niesztampowych historii Donny Cates (Doktor Strange, Thor, Venom), a rysunki stworzył Geoff Shaw (Thanos). Album zawiera zeszyty #1–6 serii Guardians of the Galaxy. Scenariusz: Donny Cates, rysunki: Geoff Shaw. 152 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Fresh. Deadpool – Dobranoc, tom 2

Drugi tom przygód Deadpoola z serii wydawniczej Marvel Fresh! Pewnego dnia Deadpool obudził się i odkrył, że nie ma serca. Dosłownie! Skradziony organ może odnaleźć tylko najlepsza detektywka w uniwersum Marvela, czyli Jessica Jones. Ta wspólna przygoda nie skończy się jednak tak jak w kryminale noir… Co gorsza, Deadpool zostaje wmieszany w śmiercionośną rywalizację pomiędzy dwoma parkami rozrywki i przyjmuje najtrudniejsze jak dotąd zlecenie na zabicie… Świętego Mikołaja! Tymczasem w mieście pojawia się zamaskowany osobnik, który ma z Deadpoolem rachunki do wyrównania… Autorem tej opowieści jest Skottie Young (Nienawidzę Baśniowa), a rysunki stworzyli Scott Hepburn i Nic Klein (Thor). Album zawiera zeszyty #7–12 serii Deadpool. Scenariusz: Skottie Young, rysunki: Scott Hepburn, Nic Klein. 136 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Star Wars Wielka Republika – Bez strachu, tom 1

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2021 roku. Akcja opowieści rozgrywa się około trzech wieków przed wydarzeniami ukazanymi w filmach Star Wars. W galaktyce panuje pokój pod rządami Republiki Galaktycznej, którą chronią szlachetni i mądrzy rycerze Jedi. Symbolem świetności Republiki ma być latarnia Gwiezdny Blask powstająca w najdalszych zakątkach Zewnętrznych Rubieży. Ta nowa stacja kosmiczna to promień nadziei widoczny dla wszystkich. Ale gdy Republika przeżywa renesans, w siłę rośnie także przerażający nowy przeciwnik. Strażnicy pokoju i sprawiedliwości muszą stawić czoło temu zagrożeniu dla siebie, galaktyki i samej Mocy… Autorami serii są angielski pisarz Cavan Scott (powieści z serii Star Wars: Adventures in Wild Space i Star Wars: Choose Your Destiny, komiksy Star Wars Adventures) oraz Ario Anindito, artysta pochodzący z Indonezji (Sword Master, King in Black: Atlantis Attacks, Hulkverines). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: Star Wars: The High Republic (2021) #1–5. Scenariusz: Cavan Scott, rysunki: Ario Anindito. 136 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Świat Mitów. Iliada

Kolejny tom serii Świat mitów – komiksów opartych na greckiej mitologii. Tym razem prezentujemy komiksową adaptację jednego z najsłynniejszych greckich eposów – Iliady – przypisywanej Homerowi opowieści o wojnie trojańskiej. Greckie wojska od dziesięciu lat oblegają Troję. Dla Menelaosa, króla Sparty, zdobycie miasta to kwestia honoru, ponieważ chce odzyskać swoją żonę piękną Helenę, porwaną przez syna władcy Troi Parysa. Dla brata Menelaosa, Agamemnona, jest to zaś znakomity pretekst do zajęcia mitycznego miasta i poszerzenia granic własnego imperium. Natomiast dla Achillesa, najmężniejszego ze wszystkich wojowników, to świetna okazja do zdobycia legendarnej sławy. Jednak żaden z tych potężnych wojowników nie wie, że jest jedynie pionkiem w grze. Troja bowiem stanowi pole bitwy samych bogów, którzy rozgrywają śmiertelników niczym figury na szachownicy. I tylko mieszkańcy Olimpu wyjdą z tej potyczki zwycięsko… Pomysłodawcą serii Świat mitów i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz komiksu napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau (Dedal i Ikar), natomiast rysunki wykonał francuski rysownik Pierre Taranzano (Gilgamesz). Scenariusz: Clotilde Bruneau, rysunki: Pierre Taranzano. 168 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Druga tajemnica starego zamczyska, tom 10

Średniowieczni templariusze byli zakonną armią i dysponowali przebogatym skarbcem… a funkcję ich oficjalnych skarbników pełnili członkowie klanu McKwaczów! Teraz Sknerus wraca do swojego rodowego zamku w Szkocji, żeby sprawdzić, czy rycerze ukryli tam swoje skarby… ale dlaczego jego siostra Matylda próbuje go powstrzymać? Tego dowiesz się z dziesiątego tomu kaczych przygód autorstwa Dona Rosy! Oprócz historii o Sknerusie szukającym rodzinnej fortuny, znalazły się tu komiksy o trzech caballeros, którzy zapuszczają się do niebezpiecznych Kopalń Ofiary, a także o Czarnym Rycerzu Arszenie Lampenie, który chce unicestwić całą wystawioną w muzeum kolekcję pamiątek Sknerusa McKwacza z licznych wypraw… Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem Życie i czasy Sknerusa McKwacza, przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie! Scenariusz i rysunki: Don Rosa. 232 strony w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Myszka Miki. Miki i zaginiony ocean

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody! W świecie spustoszonym podczas Wielkiego Konfliktu powoli odradza się cywilizacja. Największym problemem jest rozpaczliwy brak wszelkiego rodzaju paliw. Miki, Minnie i Goofy tworzą zespół zdolnych wynalazców, ale zajmują się też przeszukiwaniem wraków statków. Niestety, kolejny raz zdobycz zostaje sprzątnięta im sprzed nosa przez największego rywala, bezwzględnego Czarnego Piotrusia. Pozbawieni dochodów bohaterowie postanawiają wziąć udział w „wyzwaniu stulecia” i zdobyć wielką nagrodę. W efekcie jednak wplątują się w intrygę, która może doprowadzić do ostatecznego końca świata… Autorami Mikiego i zaginionego oceanu są francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, którzy od lat współpracują, tworząc znane na wielu rynkach europejskich serie fantastyczno-przygodowe Niezwykła podróż, Gargouilles, Néfésis. Scenariusz: Denis-Pierre Filippi, rysunki: Silvio Camboni. 64 strony w twardej oprawie. Cena: 49,99 zł.

W cieniu drzew. Podmuch zimy, tom 2

Niełatwo jest się odezwać do pięknej lisiczki… Trzeba uważnie patrzeć, czy nie stąpa się po zbyt kruchym lodzie! To drugi tom tej pogodnej, ciepłej i zabawnej serii dla najmłodszych, która z pewnością sprawi przyjemność także dorosłym czytelnikom. Autorem serii jest francuski artysta posługujący się pseudonimem Dav, pod którym kryje się urodzony w 1979 roku David Augereau. Jego ilustracje przeniosą młodego czytelnika prosto do jesiennego lasu. Scenariusz i rysunki: Dav. 32 strony w twardej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Minecraft, tom 3

Candace, Evan, Grace, Tobi i Tyler przeżywają liczne przygody w Świecie Podstawowym. Pewnego dnia trafiają na tajemniczy uszkodzony portal. Przenosi on ich do dziwnego i cudownego zakątka Netheru, którego wcześniej nie znali. W jego eksplorowaniu ma im pomóc ich specjalistka od Netheru, Grace. Jednak w obliczu nowych zagrożeń Grace odkrywa, że brzemię wiary, jaką pokładają w niej jej przyjaciele, zanadto ją przytłacza. Gracze trafiają do niesamowitego bastionu, w którym na każdym kroku czają się nowe zagrożenia… ale tym razem muszą im stawić czoła bez pomocy swojej ekspertki. Wygląda jednak na to, że aby poradzić sobie z nowymi zagrożeniami, przyjaciele będą musieli ponownie połączyć siły… Scenariusz wyszedł spod pióra Sfé R. Monster (Eth’s Skin), a rysunki przygotowała Sarah Graley (Glitch, Donut the Destroyer). Scenariusz: Sfé R. Monster, rysunki: Sarah Graley. 88 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.