3980 stron bogato ilustrowanych opowieści – tyle historii, żywotów i wydarzeń, zamkniętych w komiksowych kadrach oczekuje na odważnych podróżników (i ich portfele).

W grudniu będzie w czym wybierać, bo oprócz sporej kolekcji historii młodzieżowych i dziecięcych (od Sknerusa, przez Gigantów, Fibi i Jednorożca, po Samych, Garfielda i Myszkę Miki) znalazło się także miejsce na historie ze świata Gwiezdnych wojen i Star Treka, heroiczne wyczyny Spider-Mana, Venoma i Wspaniałej Czwórki, a także Batmana, Czarnego Młota, Wonder Woman, Kapitana Ameryki i X-Menów. Na deser: Green Class, Sandman, Lonesome, Niewidzialni oraz Sherlock Holmens!

Sherlock Holmes. Kroniki Moriarty’ego. Odrodzenie, tom 1

Początek dwutomowej opowieści ze świata Sherlocka Holmesa, rozpoczynającej się w chwili, gdy Moriarty zostaje zastrzelony pod koniec minicyklu „Sherlock Holmes i Necronomicon”. Rok po tym, jak sławny detektyw zabija superzłoczyńcę Moriarty’ego, odrodzony przestępca odwiedza dawną współpracownicę i składa jej zaskakującą propozycję. Czy Moriarty jest nieśmiertelny? Jak udało mu się powrócić z piekła Wielkich Przedwiecznych? A może nie wiemy czegoś ważnego o prawdziwych celach tego osławionego króla zbrodni? Przed nami wyprawa do piekła w innym wymiarze i powrót do piekła ziemskiego. Scenariusz: Sylvain Cordurié, rysunki: Andrea Fattori. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Lonesome. Więzy krwi, tom 3

Marzec 1861 roku. Po rozprawie z kaznodzieją Markhamem oraz jego wpływowymi sprzymierzeńcami tajemniczy samotny rewolwerowiec opuszcza Dziki Zachód i jedzie do Nowego Jorku. Zamierza odnaleźć Dawsona, potężnego polityka, który jest odpowiedzialny za wywołanie krwawych walk w Kansas i Missouri. Czy bohater odkryje prawdziwe powody kierujące senatorem? I czy wyjaśni się, dlaczego mistrz rewolweru tak uparcie dąży do konfrontacji z Dawsonem? Tymczasem nieubłaganie zbliża się wybuch wojny secesyjnej… Scenariusz i rysunki: Yves Swolfs. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Niewidzialni, tom 2

Przełomowa seria Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, którzy pod koniec XX wieku zmienili oblicze komiksu amerykańskiego. Od tysiącleci siły z innego wymiaru dążą do zapanowania nad naszą rzeczywistością i uczynienia z ludzi niewolników. Na szczęście od równie dawna działają Niewidzialni – grupki świadomych zagrożenia osób o nadnaturalnych zdolnościach. Jednym z tych oddziałów dowodzi King Mob. W tej chwili jego najważniejszym celem jest odnalezienia pewnego nastolatka, od którego zależy przyszłość walki z zakulisową dyktaturą. Misteria szamańskie, magia chaosu, bóstwa rodem z mitologii Lovecrafta – to wszystko jest w opowieści o Niewidzialnych. A do tego szczypta humoru i optymizmu. Scenariusz: Grant Morrison, rysunki: Paul Jimenez, Jill Thompson, Paul Johnson i inni. 352 strony w twardej oprawie. Cena: 139,99 zł.

Sandman. Uwertura

Prequel niezwykłej sagi o Władcy Snów – Sandmanie – w nowej edycji. Sandman wraz z szóstką ponadczasowych sióstr i braci kieruje siłami, które kształtują istnienie. Nadchodzi jednak rok 1915 i wszechświat zaraz się skończy. Co zrobią Pan Snów i jego krewni? Czy będą ingerować w bieg wydarzeń, czy wręcz przeciwnie – postanowią z wyżyn nieskończoności obserwować rozwój sytuacji? Scenariusz: Neil Gaiman, rysunki: J.H. Williams III. 240 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Green Class. Przebudzenie, tom 4

Czwarty tom opowieści przygodowej inspirowanej wymyśloną przez H.P. Lovecrafta tak zwaną mitologią Cthulhu. Kaznodzieja Lyauthey jest o krok od stworzenia przejścia międzywymiarowego, dzięki któremu zdoła ściągnąć na Ziemię straszliwych bogów, Wielkich Przedwiecznych. Młodzi Kanadyjczycy ścigają szalonego okultystę, ale co może zdziałać kilkoro nastolatków przeciwko żołnierzom Lyautheya i wspierającym go potwornym Shoggothom? Czy poznamy powody kierujące Kaznodzieją? Czy bohaterowie znajdą sprzymierzeńców? Scenariusz: Jéróme Hamon, rysunki: David Tako. 56 stron w twardej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Czarny Młot. Odrodzenie – część 1

Kolejna opowieść o superbohaterce Lucy Weber, zwanej Czarnym Młotem, a noszącej to miano w spadku po ojcu, największym herosie w dziejach Spiral City. Niniejszy album rozpoczyna podserię Odrodzenie. Minęło dwadzieścia lat od wydarzeń znanych z poprzednich tomów głównej historii, gdzie Lucy przejęła misję ratowania świata i została najbardziej znaną bohaterką świata. Teraz Lucy mieszka na przedmieściach rodzinnego miasta, ma męża i dzieci, pracuje w podrzędnej agencji reklamowej. Tak naprawdę kiepsko układa się jej w życiu osobistym i zawodowym. I wtedy w Spiral City znów zaczynają się dziać dziwne, przerażające rzeczy, a z Parastrefy wyłania się szalony pułkownik Weird. Szybko się okaże, że powróciła dawna groza, ale czy Czarny Młot kolejny raz będzie potrzebna ludzkości, czy w nowych czasach okaże się nieprzydatna? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii Black Hammer: Reborn #1–4 wydawnictwa Dark Horse Comics. Scenariusz: Jeff Lemire, rysunki: Caitlin Yarsky. 112 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Star Trek Voyager – Wyzwanie dla Siedem, tom 5

Kolejna komiksowa opowieść ze świata Star Treka! W trakcie misji dowodzona przez kapitan Janeway załoga U.S.S. Voyager napotyka nieznany gatunek obcych. Jedna z nowych członkiń załogi – Siedem z Dziewięciu – zostaje uwikłana w trwający od zamierzchłych czasów konflikt klasowy, który grozi wybuchem wojny. Akcja komiksu rozgrywa się podczas znakomitego czwartego sezonu serialu Star Trek: Voyager. Siedem z Dziewięciu na nowo odkrywa swoje człowieczeństwo, które ciężko pogodzić z Pierwszą Dyrektywą Gwiezdnej Floty. Czy jej decyzje odniosą zamierzony skutek? A gdy opadnie kurz, czy nadal będzie mile widziana na pokładzie Voyagera? Scenariusz: Dave Baker, rysunki: Angel Hernandez. 96 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Uniwersum DC. Nieskończona granica

Wonder Woman i inni bohaterowie świata DC uratowali multiwersum przed Perpetuą w historii Batman Death Metal. Przywrócili utraconą podczas rozmaitych Kryzysów historię, ale wiązało się to z pewnymi kosztami. Darkseid powrócił z większą mocą niż kiedykolwiek, a w nowym multiwersum aż roi się od tajemnic! Gdzie jest Barry Allen? Jak to się stało, że Roy Harper żyje? Kto porwał członków Stowarzyszenia Sprawiedliwości? Kim jest nowa Czarna Latarnia?  I dlaczego ojciec Batmana z alternatywnego wszechświata zaginął w multiwersum? Do rozwiązania tych zagadek potrzebna będzie drużyna herosów: Alan Scott, Zielona Latarnia z Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości, jego syn Obsidian oraz Prezydent Superman i bohaterowie multiwersum znani jako Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości. Tylko oni stoją pomiędzy Darkseidem a nowym Kryzysem! Następny rozdział uniwersum DC zaczyna się tutaj! Album zawiera materiały opublikowane w amerykańskich zeszytach: Infinite Frontier #0–6 oraz Infinite Frontier: Secret Files #1. Scenariusz: Joshua Williamson, rysunki: Xermánico, Jesús Merino, Paul Pelletier i inni. 348 stron w twardej oprawie. Cena: 139,99 zł.

Uniwersum DC. Batman – Zabobonna zgraja, tom 4

Po ataku na Azyl Arkham w Gotham panują strach i dezinformacja. Strach na Wróble ponownie atakuje! Jeszcze nigdy nie był tak zdeterminowany, aby zdestabilizować miasto i zasiać strach w sercach mieszkańców. Podczas gdy Batman próbuje się dowiedzieć, jaki jest prawdziwy cel ataków Stracha na Wróble, nowy burmistrz – wrogo nastawiony do całego ruchu samozwańczych obrońców prawa – zamierza podpisać umowę z Saint Industries, tajemniczą korporacją, która ma własny plan, jak zaprowadzić porządek w mieście. Co gorsza, grupa znana jako Kolektyw Nadpoczytalności chce dzięki kradzieżom zdobyć fundusze na nową technologię, która ma na stałe zmienić przyszłość Gotham. W tym tomie pierwszy raz pojawiają się Miracle Molly, poznajemy tez przerażającą genezę Peacekeepera-01. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Batman #106-111 oraz fragmenty Infinite Frontier #0. Scenariusz: James Tynion IV, rysunki: Jorge Jiménez. 168 stron w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Marvel Classic. X-Men. Punkty zwrotne – Masakra mutantów

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii X-Men – Punkty zwrotne! Głęboko pod Manhattanem mieszkają tajemniczy Morlokowie – mutanci, którzy wybrali życie z dala od ludzi i swoich krewniaków z powierzchni. Ktoś jednak pragnie ich śmierci, i to tak bardzo, że wynajmuje zawodowych zabójców, by zeszli do kanałów i zmasakrowali ich niewinnych mieszkańców. Wkrótce w podziemnym labiryncie dochodzi do straszliwej rzezi i nawet X-Men, którzy śpieszą Morlokom na ratunek, mogą okazać się bezsilni wobec okrucieństwa morderców… a potem wobec wspomnienia masakry, które będzie ich nawiedzać przez kolejne tygodnie. Czy kiedykolwiek podniosą się po tym, co ujrzą w mrocznych tunelach pod Manhattanem? Album zawiera zeszyty Uncanny X-Men #210–214, X-Factor #9–11, New Mutants #46, Thor #373–374, Power Pack #27 i Daredevil #238. Scenariusz: Chris Claremont, Louise Simonson, Walter Simonson, Ann Nocenti, rysunki: John Romita Jr., Terry Shoemaker, Bret Blevins, Walter Simonson, Butch Guice, Sal Buscema, Jon Bogdanove, Rick Leonardi, Alan Davis, Barry Windsor-Smith. 320 stron w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Marvel Classic. Kapitan Ameryka – Proces Kapitana Ameryki, tom 7

Steve Rogers znowu dokonał wielkich czynów – powrócił do świata żywych i pokonał swojego najzacieklejszego wroga. Po drodze ujrzał jednak nie tylko własną przeszłość, ale i przyszłość całego świata – i to bardzo niepokojącą. Czy uda mu się jej zapobiec? I co czeka jego partnera z czasów drugiej wojny światowej, Bucky’ego Barnesa, który wbrew woli stał się sowieckim zabójcą? Wygląda na to, że teraz, kiedy cała Ameryka poznała jego tajemnicę, były Zimowy Żołnierz stanie przed sądem – ale czy zdoła się obronić? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #602–615. pierwszej serii Captain America, w zeszytach #1–4 serii Steve Rogers: Super-Soldier oraz w zeszycie Captain America: Who Will Wield the Shield?. Scenariusz: Ed Brubaker, rysunki: Butch Guice, Luke Ross, Mitch Breitweiser, Daniel Acuña, Dale Eaglesham. 480 stron w twardej oprawie. Cena: 199,99 zł.

Marvel Classic. Fantastyczna Czwórka, tom 2

Drugi tom przygód najsławniejszej rodziny Marvela – Fantastycznej Czwórki! Najsławniejsza rodzina Marvela ma pełne ręce roboty. Niewidzialna Kobieta mediuje między królem Atlantydy a starymi plemionami morza, Mister Fantastic zaś zwołuje grupę młodych geniuszy, którzy mają mu pomóc „rozwiązać wszystko”. Co gorsza, naszej planecie znowu zagrażają Galactus i nowa Fala Anihilacji, a samą Fantastyczną Czwórkę wkrótce spotka wielka tragedia. Z popiołów po katastrofie narodzi się jednak coś nowego… coś, co może na zawsze odmienić przyszłość. Album zawiera zeszyty Fantastic Four #579–588 oraz FF #1–5. Scenariusz: Jonathan Hickman, rysunki: Neil Edwards, Steve Epting, Barry Kitson. 432 strony w twardej oprawie. Cena: 179,99 zł.

Marvel Fresh. Venom, tom 3

Seryjny morderca Carnage wyszedł z ukrycia i zamierza zabić każdego, kto był kiedyś nosicielem kosmicznego symbionta. Żeby go powstrzymać, Eddie Brock łączy siły ze Spider-Manem… ale wkrótce na szachownicy pojawia się nowy gracz, i to wcale nie ten, którego się spodziewacie! Co więcej, wygląda na to, że Dylan – znany wszystkim jako młodszy brat Eddiego – jest w rzeczywistości kimś nieco innym. A kiedy prawda o jego tożsamości wyjdzie na jaw, nic nie będzie już takie samo! Album zawiera zeszyty #17–20 serii Venom, zeszyty #1–5 serii Absolute Carnage, zeszyt Absolute Carnage: Immortal Hulk #1 oraz materiały z zeszytu Free Comic Book Day 2019. Do wydarzeń przedstawionych w tym tomie nawiązuje album Amazing Spider-Man: Rzeź absolutna. Scenariusz: Donny Cates, rysunki: Iban Coello, Ryan Stegman. 320 stron w miękkiej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Marvel Fresh. Amazing Spider-Man – Rzeź absolutna, tom 6

Szósty tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Życie Spider-Mana znowu wywraca się do góry nogami! Podczas gdy Peter musi uporać się z konsekwencjami niedawnej decyzji Mary Jane, do gry powraca pewien groźny złoczyńca. Sytuacji wcale nie poprawia… rzeź absolutna. Jedynie Spider-Man stoi między przerażającym Carnage’em a młodym Dylanem Brockiem. Jakby tego było mało, wszyscy, którzy byli nosicielami symbionta Carnage’a, są oznaczeni kodeksem – łącznie z Normanem Osbornem, czyli niegdyś Czerwonym Goblinem. Czy Spider-Man ocali Normana przed Carnage’em? Ponadto: niesamowite historie z czasu szalonych i pełnych zamętu rządów Czerwonego Goblina. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Amazing Spider-Man (2018) #29–30 i Red Goblin #1, a następnie zebrane w tomie Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 6: Absolute Carnage. Scenariusz: Nick Spencer, Rob Fee, Sean Ryan i Patrick Gleason, rysunki: Francesco Manna, Ryan Ottley, Pete Woods, Ray-Anthony Height i Marc Deering. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Star Wars. Wielka Republika – Szlak cieni

Pojedynczy album z uniwersum Star Wars. Jeden mistrz Jedi nie żyje. Drugi jest w stanie zupełnego szoku. Śledczy Jedi Emerick Caphtor musi rozwiązać sprawę, zanim będzie za późno. Los Jedi, Huttów, Nihilów i wszystkich w galaktyce wisi na tej splątanej nici kłamstw i oszustw. Emerick będzie musiał zanurzyć się w ciemność, wystawiając na bezprecedensową próbę siebie i swoje ideały Jedi. I będzie potrzebował pomocy. Na szczęście prywatna detektywka Sian Holt kryje się w cieniu. Ta dwójka ruszy tropem, dokąd będzie trzeba – to znaczy, o ile zdołają się dogadać – od Coruscant po jedną z najbardziej przesiąkniętych przestępczością i niebezpiecznych planet w galaktyce. Ta zagadka może zniszczyć Wielką Republikę! Scenariusz: Daniel José Older, rysunki: Dave Wachter. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Pamiętniki Sknerusa McKwacza

O pochodzeniu i życiu Sknerusa McKwacza opowiadali najsłynniejsi twórcy disnejowskich komiksów, tacy jak Carl Barks i Don Rosa. Teraz dobrze znany czytelnikom fiński scenarzysta i rysownik Kari Korhonen kontynuuje tę opowieść na swój fascynujący sposób. Jak to się stało, że Sknerus, który wzbogacił się podczas gorączki złota, został ważnym mieszkańcem Kaczogrodu? Droga z Klondike do skarbca wnoszącego się nad miastem była pełna zakrętów i przeszkód. Zawiodła naszego kaczora aż do Egiptu! Podczas przedstawionych w tomie przygód młody Sknerus spotkał Brutalnego Benka, Newtoniusza, Kwakerfellera, pannę Stempel i wiele innych osób, które odegrały ważną rolę w jego dalszym życiu. Scenariusz i rysunki: Kari Korhonen. 128 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Myszka Miki. Miki – Szalone przygody

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody! Odważny detektyw Miki i niezbyt rozgarnięty Donald ruszają w pościg za złodziejami, którzy okradli skarbiec Sknerusa. Bohaterowie będą się przedzierać przez dżunglę, odkrywać zaginione miasta, penetrować podziemne krainy, pływać w głębinach, a nawet latać w kosmos! Czekają ich starcia z pradawnymi bestiami i władcami oceanów. Czy wyjdą cało ze stu niebezpieczeństw? W tej opowieści, będącej zarówno pastiszem, jak też hołdem oddanym klasycznym opowieściom o Myszce Miki i Kaczorze Donaldzie, nie zabraknie również humoru! Scenariusz: Lewis Trondheim, rysunki: Nicolas Keramidas. 48 stron w twardej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 13

Zawsze był perfekcyjny, ale teraz jest jeszcze lepszy! Garfield, tłusty kot z gigantycznym ego, znów wraca na scenę: znęca się nad swoim tępym właścicielem Jonem i nawet podprowadza mu spodnie. Niektóre koty gonią myszy, a Garfield woli podejmować kroki prawne. Podczas wizyty na farmie miejski kot musi znosić – do czasu – Jona i jego brata wieśniaka. Nic dziwnego, że często jest w marnym nastroju. Jednak cokolwiek się dzieje, zawsze jest w nastroju do jedzenia. Scenariusz i rysunki: Jim Davis. 288 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Fibi i Jednorożec – Królowe dram, tom 8

Ósmy tom wesołej i mądrej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Nadeszły wakacje. Tym razem Fibi i Marigold udają się na obóz teatralny. Muszą napisać i wystawić własną sztukę! Ale czy nasze bohaterki będą miały jakiś dobry pomysł? Poza tym Fibi liczy, że uda jej się spędzić dużo czasu z najlepszą przyjaciółką, jednak Marigold zabiera na obóz swoją siostrę – Florencję Niefortunne Chrapy! Naszym bohaterkom przyjdzie się zmierzyć z tematem trudnych relacji między siostrami, a ich własna przyjaźń zostanie wystawiona na próbę… Scenariusz i rysunki: Dana Simpson. 152 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Sami. Czerwone kurhany, tom 4

Czwarty tom serii fantasy o dzieciach, które pewnego poranka obudziły się w świecie, w którym większość ludzi zniknęła. Po pobycie w parku rozrywki, Dodji, Leïla, Yvan, Camille, Terry oraz kilkoro dzieci z Klanu Rekina wracają do Fortville, by sprawdzić, czy Terry rzeczywiście pamięta, co stało się feralnej nocy Na miejscu okazuje się, że władzę nad miastem przejęły zwierzęta ocalałe ze spalonego cyrku i stanowią wielkie zagrożenie dla naszych bohaterów. Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Scenariusz: Fabien Vehlmann, rysunki: Bruno Gazzotti. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Giganci. Célestine, tom 4

Czwarty tom francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników, opowiadający o pochodzących z różnych stron świata dzieciach, które wykazują ponadnaturalne zdolności. Podążając za przyciągająca je nieznaną siła, odkrywają olbrzymie istoty połączone z siłami natury i pomagają im się przebudzić. W tym tomie poznajemy Célestina – chłopca pracującego wraz z mamą w kopalni koltanu w Kongo. Célestin ma rękę do techniki – potrafi wszystko naprawić, a ze znalezionych na wysypisku rzeczy potrafi zbudować robota. Pewnego dnia odkrywa, że ma też władzę nad urządzeniami mechanicznymi. Tymczasem połączony z gigantem Alypharem miliarder Calvin Crossland sieje zniszczenie, stwarzając zagrożenie dla całego świata. Scenariusz: Lylian, rysunki: Paul Drouin. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.