Na mapie wydarzeń związanych z demosceną już na stałe zapisało się Silly Venture – demo-party przeznaczone dla wielbicieli maszyn z logo Atari. Od 8-bitowych konsol i komputerów, po maszyny rozwijane za czasów Jacka Tramiela.

Oczywiście sama scena komputerowa nie ma nazbyt wiele wspólnego z gamedevem i grami, jednak i podczas takich imprez prezentowane są w konkursach nowe gry, a zróżnicowane kolekcje klasycznego sprzętu rozłożonego na miejscu przyciągają firmy oferujące przystawki i rozszerzenia do wiekowych maszyn, łatwo też znaleźć na miejscu ludzi, którzy zajmują się serwisowaniem sprzętu Atari.

Tegoroczna edycja Silly Venture odbędzie się w dniach 6-8.12.2019 r. w Gdańsku, w klubie Gedanus. Głównym celem imprezy jest przeprowadzenie konkursów w różnych kategoriach (muzyka, grafika, intro, demo, gry) na przeróżnych platformach (od Atari 2600, przez 8-bitowe Atari, Lynxa, Atari STE, Falcona i Jaguara), a także wypełnienie tej dwudniowej imprezy atrakcjami: wśród nich goście specjalni, którzy zaszczycą imprezę swoja obecnością: Wojciech Zientara oraz Jochen Hippel – muzyk i programista, znany przede wszystkim posiadaczom Atari ST i Amig (stworzył m.in. muzykę do Amberstara,  B.C. Kida, Chambers of Shaolin, Lethal Xcess oraz Wings of Death). Organizatorzy zapowiedzieli także występ duetu NICK:T, który zagra na Atari ST i Commodore 64.

Wejściówki na Silly Venture 2k19 kosztują 100 zł. Szczegóły na stronie imprezy.