W nadchodzącej przygodówce z elementami craftingu gracze trafią do niegdyś tętniącego życiem i kolorowego świata nazwanego Alaria. Dziś opuszczonego i opanowanego przez złe siły. Znajdujące się w centrum uniwersum drzewo Evertree, którego niezliczone gałęzie zamieszkiwały wiele przyjaznych stworzeń, jest teraz tylko zaniedbaną sadzonką.

Wcielając się w ostatniego z alchemików, przekazujących swą wiedzę z pokolenia na pokolenie, naszym celem będzie przywrócenie blasku, ładu i porządku w tym miejscu oraz ochrona szlachetnego drzewa. Zajmiemy się pielęgnowaniem i rozwijaniem światów kwitnących w gałęziach Evertree, tworzeniem magicznych nasion o unikalnych cechach, a także eksploracją otoczenia, rozwiązywaniem zagadek środkowiskowych, zbieraniem minerałów i kwiatów, łowieniem ryb oraz konwersacją z napotkanymi po drodze postaciami. Gdy dawni mieszkańcy powrócą i życie zacznie na nowo dojrzewać, gracze będą mogli poznać ich historie oraz stworzyć wymarzoną osadę, by zatroszczyć się o społeczność. Znajdziemy im wygodne miejsce na nocleg, pomożemy znaleźć wymarzoną pracę, a także powierzymy akcesoria i dekoracje.

„Damy graczom możliwość tworzenia i dostosowywania swoich doświadczeń w Grow: Song of the Evertree. Jeśli znajdziecie jaskinię i oderwiecie się od aktualnego celu, to w porządku. Jeśli macie ochotę zaprzyjaźnić się z jak największą liczbą zwierząt i ludzi, to też jest w porządku. Zachęcamy Was do gry w sposób, w jaki zechcecie – bez jakiejkolwiek kary lub presji.” – deweloperzy Prideful Sloth

Premiera Grow: Song of the Evertree nastąpi w 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.