Survival obserwowany z perspektywy pierwszej osoby w wersji na Meta/Oculus Quest 2 spotkał się z ciepłym przyjęciem graczy. Teraz gra stworzona przez polskie studio Invuvo zmierza na Steam.

Tajemniczy, pokazany w piekielno-zielonych barwach świat survivalu odsłania poniższy zwiastun filmowy. W grze kierujemy losami Jake’a Higginsa, który próbuje odnaleźć swoją żonę Mię.

„Po dwóch latach pracy, jesteśmy bardzo podekscytowani premierą naszej gry na Steam. Decyzja o rozdzieleniu premier na PCVR oraz Quest okazała się właściwą, ponieważ przez te kilka dodatkowych tygodni udało nam się dopracować ważne elementy gry, co mamy nadzieję sprawi, że dłuższe oczekiwanie będzie tego warte. Doceniamy wsparcie od naszej społeczności, od graczy, którzy już zapoznali się z wersją Meta Quest 2 i podzielili się swoimi opiniami. Dziękujemy wam i mamy nadzieję, że wersja PCVR także przypadnie wam do gustu.” – powiedział Andrzej Wychowaniec, CEO Incuvo S.A.

Wersję PC gry Green Hell VR cechuje większy teren do eksploracji, wyższą jakością grafiki oraz zmienione UI i mechaniki, co docelowo ma przełożyć się na bardziej immersyjne doświadczenie. Green Hell VR zbudowano od podstaw dla wirtualnej rzeczywistości. Gra zawiera około 60 różnych mechanik rozgrywki (w zakresie polowania, tworzenia przedmiotów, budowania, walki, leczenia się). Oprócz walki o życie – przewidziano tworzenie narzędzi oraz kilka różnych zakończeń, zależnych od naszych wyborów (i umiejętności).