Survivalowy gra wideo Green Hell, stworzona przez warszawskie studio Creepy Jar, doczeka się zapowiedzi analogowego wariantu.

Na Kickstarterze ruszyła właśnie zbiórka społecznościowa mająca na celu wydanie gry planszowej Green Hell: The Board Game. Pozostało 18 dni, w ciągu których kampania ma przynieść wydawcy (Galaktus Games) kwotę przynajmniej 350 000 zł, potrzebną do sfinansowania gry. Cel niemal osiągnięto, bo licznik w ciągu dwóch pierwszych dni zbiórki przebił kwotę 200 000 zł.

Green Hell: The Board Game to będzie kooperacyjną grą survivalowa. Tym razem zespoły graczy poszukują Jake’a (znany z wariantu gry wideo), który utknął w amazońskim lesie, szukając swojej zaginionej żony i próbując przetrwać w surowym, nieprzyjaznym środowisku. Wszyscy gracze, biorący udział w rozgrywce są członkami zespołu poszukiwawczo-ratowniczego, którego jedynym zadaniem jest zlokalizowanie i odzyskanie Jake’a. Każdy z nich ma określony zestaw umiejętności, które mogą okazać się niezbędne dla całej drużyny: to m.in. specjaliści w zakresie przetrwania, medycy, przewodnicy i naukowcy. Jedynie dobrze skoordynowana współpraca daje szansę na pomyślnie ukończenie misji.

Green Hell: The Board Game ma zaoferować graczom wysoki poziom nieprzewidywalności rozgrywki dzięki innowacyjnemu systemowi tworzenia rozrastającej się dżungli, na bazie modułowej, częściowo losowej konfiguracji map. Dżungla i związane z nią wyzwania czekające na ekipę ratunkową będą się zmieniać za każdym razem, gdy rozpoczynamy zabawę, dzięki czemu każda rozgrywka ma być wyjątkowa. Według zapewnień twórców – zespół odpowiedzialny za projekt dołożył wszelkich starań, aby przełożyć podstawową mechanikę gry wideo Green Hell (zarządzanie plecakiem, crafting i budowanie) na format gry planszowej. Mamy więc na własnej skórze odczuć jak to jest grać o przetrwanie na planszy i wczuć się w grę natychmiast, jeśli graliśmy w oryginalnego tytuł.

W skład planszówki Green Hell: The Board Game wchodzą 4 karty postaci, ponad 100 kart stanowiących elementami mapy, 154 płytek poliomino potrzebnych do wytworzenia przedmiotów oraz ponad 230 innych kart i żetonów, a także 14 kości. Bazowy pakiet wyceniono 445 zł, Core Pledge kosztuje 99 euro, ale można go rozszerzyć o dodatki. Przewidziano sześć dodatkowych progów finansowania, które rozszerzają bazowa rozgrywkę o nowe misje, postaci, karty i mechaniki.