Seria projektowana z myślą o przełożeniu na język gier 150 lat kultury wyścigowej nie tylko dla fanom Gran Turismo, ale także dla tych, którzy dopiero zaczynają interesować się motoryzacją.

Wracając do korzeni, gracze rozpoczną rozgrywkę od legendarnego trybu symulacji GT: wyruszymy w nim w wyjątkowe podróże po świecie Gran Turismo, aby tworzyć własne, indywidualne doświadczenia. Zajmiemy się kupowaniem, tuningowaniem oraz sprzedawaniem samochodów i – przede wszystkim – rywalizowaniem z doświadczonymi zawodnikami na torach znanych z poprzednich części gry oraz zupełnie nowych trasach (wszystkich będzie ponad 90). Historyczne tory, takie jak Trial Mountain i High-Speed Ring, będące wizytówką serii, zostały zaktualizowane do współczesnych specyfikacji i szczegółowo dopracowane. Dzięki opcji GT Café stworzymy kolekcję samochodów o znaczeniu kulturowym, zdobędziemy odpowiednie pojazdy jako nagrody lub kupimy je w Centrum Marek oraz salonach aut używanych. Jedną z największych radości z posiadania samochodu jest możliwość dostosowywania go do własnych upodobań. W Gran Turismo 7 nie poprzestaniemy tylko na tuningu silnika, ale także będziemy mogli korygować zawieszenie, usprawniać hamulce, zmieniać opony, czy modyfikować przełożenie skrzyni biegów. Dodamy też części aerodynamiczne, wybierzemy właściwy kolor, wymienimy olej i umyjemy nasze wymarzone auto. W trybie Scapes czekają na nas 43 kraje i 2500 lokalizacji, gdzie sfotografujemy własny samochód w fotorealistycznej jakości (o co zadba HDR, ray tracing, profesjonalne efekty i ujęcia panoramiczne). Zdjęciami tymi będzie można się również dzielić z innymi członkami społeczności, których łączy ta sama miłość i pasja do samochodów.

„Odwołując się do ogromnej ilości danych meteorologicznych, w tym materiałów z akademickich baz danych NASA, odtworzyliśmy warunki przestrzenne/czasowe dla rozkładu wielkości i stężenia cząstek w atmosferze w skali globalnej, w sposób unikalny dla serii Gran Turismo. W rezultacie udało nam się wyrazić rzeczywiste i złożone krajobrazy oraz zmiany w oświetleniu w różnych porach dnia i warunkach pogodowych.” – deweloperzy Polyphony Digital

Premiera Gran Turismo 7 nastąpi 4 marca 2022 roku na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.