Kilka dni temu internetowe serwisy poświęcone grom odkryły niezwykłe zjawisko, o jakim poinformowała sama bohaterka tego zamieszania: Shark_514 na swoim Twitterze zademonstrowała, jak bawi się w Fortnite. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że graczka zdecydowała się skierować kamerę na swoje dłonie.

I tu cały Internet oniemiał wpatrując się w kontroler DualShock 4 trzymany przez nią do góry nogami. Nie to jednak jest w tej historii najbardziej zaskakujące – Shark_5214 tak nauczyła się grać i… tak też zostało. Do dziś bawi się na PlayStation 4, nawigując w grach odwróconym kontrolerem.

Nie jest to pierwszy i zapewne nie ostatni przykład tego, co jeszcze gracze mogą wymyślić, by nieco utrudnić sobie zabawę i (niekiedy wywołać) tymczasową modę. Sugerujemy, by na liście rekordów dla speedrunerów otworzyć zupełnie nową kategorię, poświęconą bohaterom rzucającym sie w wir walki z odwróconym kontrolerem. Mamy już kilka propozycji na nowe wyzwania:

1. Pojedynek we czworo w Super Smash Bros. na odwróconych Joy-Conach.

2. Przejście całej Zeldy: Breath of the Wild na Switchu trzymanym do góry nogami.

3. Cała Giana Sisters na Commodore 64 z joystickiem obróconym o 180 stopni (w dowolnej osi).

4. Dla posiadaczy 8-bitowego Atari też się coś znajdzie: na przykład Robbo na joysticku CX40 trzymanym do góry nogami.

5. Wyścigi. Przygotowując się do premiery Need for Speed: Heat możemy przecież poćwiczyć zamieniając położenie hamulca z gazem i złapać za kierownicę z drugiej strony.

6. Nikt chyba jeszcze nie próbował zwyciężać w Starcrafcie na zawadach e-sportowych, obracając swoja mechaniczną klawiaturę do góry nogami?

7. Celowaliście kiedyś do przeciwnika w Counter-Strike’u, trzymając mysz obróconą o 180 stopni?

8. Dla wielbicieli gier mobilnych też się coś znajdzie: wyzwanie polegające na zablokowaniu obracania ekranu, celowym obróceniu smatfona w trakcie gry… i wtedy sobie radźcie. 3DS do góry nogami? Czemu by nie spróbować?

9. A gdyby tak postrzelać pistoletem świetlnym przez lustro?

10. Najbardziej ryzykownym zadaniem będzie pewnie zabawa w VR z kontrolerami trzymanymi w niewłaściwych dłoniach.

Macie lepsze pomysły na wyzwania dla graczy?