Valheim debiutowała na platformie Steam we wczesnym dostępie 2 lutego 2021 roku, niewiele ponad tydzień temu. Z miejsca osiągnęłasukces – ponad 10 000 pozytywnych ocen na karcie Steam – i znalazła się na pierwszym miejscu bestsellerów tej platformy dystrybucyjnej.

W survivalowej grze akcji, w której przyjdzie sterować Ci bezimiennym wikingiem, trafiasz do tytułowej krainy. Cel jest tylko jeden – przetrwanie, gwarantujące Ci miejsce w Valhalli [według mitologii nordyckiej, obszarze przebywania poległych w chwale wojowników – przyp. red.]. W rozbudowanym świecie eksplorujesz mistyczne krainy, od tajemniczych lasów począwszy, przez oszałamiająco wyglądające łąki, na imponujących łańcuchach górskich z ośnieżonymi szczytami kończąc. Jedną z głównych zalet opisywanej produkcji jest wysoki poziom trudności sprawiający, że przetrwanie w Valheim jest dla gracza nie lada wyzwaniem.

Za produkcję Valheim odpowiada szwedzkie studio Iron Gate, a wydawcą opisywanego tytułu jest Coffee Stain Studios, najbardziej znane z gier Satisfactory oraz Goat Simulator. Finalna wersja gry ma trafić do graczy w 2022 roku.