W tym lub następnym roku doczekamy się kolejnego projektu z uniwersum Tom Clancy The Division (rozwijanego od 2016 roku przez Ubisoft).

Świetna sprzedaż i dobre oceny graczy sprawiają, że Ubisoft obiecuje jeszcze jeden rozdział strzelaniny, tym razem dostępnej w modelu free to play. Na Heartland jeszcze trochę poczekamy, bo gra ma pojawić się w 2021 lub 2022 roku.

Z dzisiejszego wpisu Ubisoftu dowiadujemy się, że darmowa gra Tom Clancy’s The Division Heartland jest tworzona przez studio Red Storm (pracującego nad grami sygnowanymi nazwiskiem  Toma Clancy od 1997 roku), którego ostatnie, najbardziej rozpoznawalne dzieła to The Division i The Division 2. Heartland będzie samodzielną grą, w która da się pograć bez bagażu doświadczeń z poprzedniczek, z tego samego uniwersum. Docelowe platformy to PC, konsole oraz serwisy w chmurze. Jednak już teraz możemy zapisać się na beta testy.

I nie jest to jedyna rozwijana obecnie gra z serii – The Division pojawi się na platformach mobilnych, a The Division 2 doczeka nowej zawartości (tworzonej przez Ubisoft Massive i Ubisoft Bucharest) oraz nowego trybu rozgrywki pod koniec 2021 roku.

Dodatkowo wraz z Netfliksem Ubisoft przygotowuje film The Division, reżyserowany przez Rawsona Marshalla Thurbera, w którym wystąpi Jessica Chastain i Jake Gyllenhaal.

Ten film to także pierwszy duży krok w szerszym planie poszerzenia oferty transmedialnej wszechświata The Division. Mając to na uwadze, ujawniamy oryginalną powieść pochodzącą od naszych partnerów wydawniczych z Aconyte. Ta nowa historia rozgrywa się po wydarzeniach z The Division 2 i bada, jak Epidemia wpływa na różne regiony Stanów Zjednoczonych, gdy agenci walczą o zabezpieczenie dróg zaopatrzenia. Plus powieść, której akcja toczy się po wydarzeniach w The Division 2, eksplorująca wpływ epidemii na różne regiony Stanów Zjednoczonych.