O tym, że Pixel heaven 2020 doczeka się własnej gry, związanej z wydarzeniem – już wiecie. Bold Pixel odpowiada za przygotowanie całej oprawy i mechaniki rozgrywki oczywiście w pixelartowym stylu.

Zanim jednak świat gry otworzy się przed wami, może sami dołożycie do niego małą cegiełkę? Wiemy, że Pixel Heaven to nie miejsce, Pixel Heaven to przede wszystkim jego uczestnicy, bez których ta impreza po prostu nie miałaby szans istnieć. Robert Łapiński pewnie do dziś wspomina pierwszą edycję, która przyciągnęła tak wielu gości, że powierzchnia trzypiętrowego lokalu nie była w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych.

Tymczasem studio Bold Pixel zaprasza was do wspólnej zabawy. Możecie sami napisać questa do gry na Androida i iOS, która będzie miała swoją premierę podczas Pixel Heaven 2020. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba zajrzeć pod ten adres i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a w nim opowiedzieć jedną z historii i wydarzeń związanych z Pixel Heaven. Trzeba też będzie pomyśleć jak prawdziwy gamedevowiec i osadzić fabułę questa na mapie gry. Możecie oczywiście odrobinę podkolorować swoją opowieść. Do dzieła! A oto i mapa gry (przynajmniej tak sobie wyobrażamy teren Pixel Heaven 2020):