Mokument (ang. mockumentary) to żartobliwa, ironiczna forma dokumentu, mieszająca fikcję z faktami – stawiająca przed widzami zadanie odgadnięcia, które z elementów opowieści były prawdziwe.

Mamy więc konwencję udawanego dokumentu, zabarwionego elementami czarnej komedii i niezwykłe tło, bo akcja Gry o wszystko będzie rozgrywać się we wnętrzach Pinball Station – największego muzeum pinballi w stolicy. Dodajmy: muzeum, w którym można zagrać na wszystkich pinballach i automatach arcade.

Maurycy Chełmiński i Robert Luber postanowili zebrać kilkunastoosobową ekipę oraz obsadę filmu i zrealizować marzenia o fabularnym mokumencie, którego osią są pinballe, flippery i opowieści toczące się wokół stalowych kul.

Właśnie ruszyła zbiórka funduszy w serwisie Polak Potrafi, która potrwa do 12 marca 2021 roku. Jej cel to 40 000 zł. Wystarczy 30 zł, by mieć szansę na premierowy pokaz filmu Gra o wszystko (z planowaną datą debiutu już 1 czerwca 2021 r.). Wśród nagród są też bilety wstępu do Muzeum Flipperów, wróżenie z kart Tarota (przez reżysera), a nawet spersonalizowany automat arcade. Spoglądając nawet kątem oka na zaprezentowane zdjęcia – możemy już na starcie uznać, że szykuje się smakowita wizualnie opowieść.

Pixel jest patronem medialnym mokumnetu Gra o wszystko.