Gothic Remake to ważne wydarzenie dla wielu fanów popularnej serii niemieckich gier action RPG. Właśnie zaprezentowano nowe screenshoty z przygotowywanej gry.

Prace nad Gothic Remake zostały ogłoszone ponad rok temu. W międzyczasie gracze mogli cieszyć się specjalnie przygotowaną wersją demo gry, co pozwoliło wydawcy na wsłuchanie się w ewentualne uwagi fanów. Dzisiaj warto zauważyć kilka rzeczy związanych z tym legendarnym tytułem. Przede wszystkim, 15 maja 2021 roku wypadła dwudziesta rocznica premiery pierwszego Gothica. Z tej okazji udostępniono interesującą grafikę koncepcyjną, przedstawiającą ścierwojady.

To dobry moment żeby przypomnieć o ważnej decyzji THQ Nordic. Wydawca postanowił powołać nowe studio, którego zadaniem była intensywna praca nad Gothic Remake. Nazwa tego podmiotu to Alkima Interactive, a ich biuro znajduje się w centrum Barcelony. Założenia są takie, że studio ma się specjalizować w grach RPG wysokiej jakości. Każdy kto chciałby otrzymać coś bardziej namacalnego, powinien rzucić okiem na nowe screeny z tworzonego remake’u.

Na koniec kluczowa informacja dla polskich fanów serii. Okazuje się, że Gothic Remake otrzyma pełną polską wersję językową, co można zauważyć na oficjalnej stronie Steam gry. Jak wiadomo, dwadzieścia lat temu zadbano o bardzo udany dubbing, który niewątpliwie przyczynił się do dużej popularności Gothica w naszym kraju. W związku z tym wiadomość o pełnej polskiej lokalizacji ma niemałe znaczenie. Oficjalna data premiery Gothic Reamake nie została jeszcze ogłoszona.