Machina Pixel Heaven szybko przestawiła się na tory ZX Spectrum. Organizator wydarzenia zadbał także o niezwykłych gości z Wielkiej Brytanii: w sobotnie popołudnie będzie szansa spotkać Crispina i Granta Sinclairów – syna i kuzyna Sir Clive’a Sinclaira.

Jeśli chcecie posłuchać opowieści o słynnym wynalazcy oraz tym, nad czym dziś pracuje rodzina Sinclairów – możecie być zaskoczeni – wciąż wiele dzieje się wokół wynalazków elektronicznych i pojazdów: wystarczy wizyta na stronie Granta Sinclaira, by dostrzec eTrike’a (jakże podobnego do C5) i mobilne konsole do gier POCO, zbudowane na bazie Raspberry Pi. To jednak opowieść w sam raz na główną scenę Pixel Heaven, gdzie syna i kuzyna Sinclaira zobaczycie w sobotę o godzinie 15:00.

Na stronie Pixel Heaven 2021 już teraz możemy przejrzeć w miarę kompletną agendę wydarzenia. W piątek spodziewajcie się opowieści o projekcie Polska Grafika Cyfrowa oraz ukłon w stronę ZX Spectrum nazwany ColorClashForever – Marcin Rusinowski opowie o wszystkich elektronicznych dzieciach Sir Clive’a Sinclaira. Godzinę później zastąpi go Jacek Łupina, dyrektor Apple Muzeum Polska, by zabrać nas w podróż przez krainy Macintoshy, Makówek i wszystkich gadżetów elektronicznych ze stajni Apple’a. Piątkowy wieczór zamykają dwa pokazy filmowe – pilota serialu mockumentalnego Siostry czasu zatytułowanego Gra o wszystko oraz Micro Men – historycznego dokumentu o pojedynku na mikrokomputery w Wielkiej Brytanii w latach 80. – z polskimi napisami (nad którymi właśnie trwają prace).

Sobotę rozpoczyna opowieść o umowach dla twórców gier (z uwzględnieniem umów portowania), następnie Alex zaprasza na scenę swojego tajemniczego gościa. Po południu posłuchamy o aspektach prawnych korzystania z produktów pochodnych wobec gier, o czym opowie Krzysztof Czyżewski. Punktualnie o 13:00 Paweł Gawlikowski i Piotr Mańkowski zapraszają do wysłuchania opowieści o pojedynku gigantów RPG: Origin vs. SSI. Następnie Bartłomiej Kluska organizuje panel dyskusyjny poświęcony roli ZX Spectrum w Polsce (wśród rozmówców: Marcin Borkowski, Adrian Chmielarz, Marcin M. Drews, Krystian Włosek i Robert Łapiński). O 15:00 przewidziano spotkanie na scenie z Crispinem i Grantem Sinclairem, po którym będzie okazja posłuchać 24-letniej historii magazynu PSX Extreme. W sobotę przewidziano również występy duetu Faux Paux (Radosław Nałęcz i Tadeusz Zieliński) oraz Loading Live!, którego ekipa (Marek Pańczyk, Marcin Kiendra, Michał Labocha, Ryszard Chojnowski) podąży śladami kultowych seriali TV. Równie tradycyjnie, jak Alex zaprasza swoich gości, Marcin M. Drews zaprasza Adriana Chmielarza, który być może da nam szansę spojrzeć na Witchfire. Wieczorem w sobotę obejrzymy również ceremonię przyznania nagród Pixel Awards Europe 2021, po której możemy już tylko wybrać się na Afterparty do Klubu Riviera Remont, gdzie będzie słychać muzykę z dem ZX Spectrum (Speccy.pl Demoscene Night) oraz Automaty – autorski projekt Jacka Kępki.

Niedziela upłynie pod znakiem przeglądu najgorszych gier na świecie i największych hitów na ZX Spectrum. Zobaczymy również projekty gier stworzonych przez studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej. Pozostałe punkty programu są pieczołowicie szlifowane – zaglądajcie na stronę wydarzenia, by dowiedzieć się dlaczego już teraz warto zarezerwować bilety na Pixel Heaven 2021 (8-10.10.2021 r., Warszawska Szkoła Filmowa).