Gord to nowa gra strategiczna ubrana w realia dark fantasy. Warto zaznaczyć, że wśród deweloperów z polskiego studia Covenant znajdują się weterani z CD Projekt RED oraz 11 bit studios. Debiutancka produkcja polskiego studia ma się pojawić na rynku już w przyszłym roku.

Gord powstaje na bazie Unreal Engine 4 i jest tworzony z myślą o platformie PC. Mimo tego, w przyszłości Covenant nie wyklucza wydania tytułu również na konsolach. Gra ma zawierać elementy słowiańskiego folkloru, więc poza wrogo nastawionymi ludźmi, można będzie napotkać przerażające bestie. Strategia w sporej mierze będzie przypominać city buildera, w którym musimy zamienić niewielką osadę w prawdziwą fortecę. Wszystko skupia się wokół zapewnienia naszym ludziom możliwości przetrwania. Co ciekawe, osadnicy będą mogli zachorować, cierpieć z głodu lub powodów psychologicznych. Questy w Gord mają być różnorodne i sprawić, że przeżyjemy wiele ciekawych przygód.

Studio Covenant nie marnuje czasu. Pomimo ogłoszenia swojego debiutanckiego projektu informuje również o trwających pracach nad inną grą. Więcej informacji na temat Gord znajduje się na oficjalnej stronie Steam.