Wielokrotnie przekazywaliśmy informacje o gameplayach z komentarzami deweloperów, więc zrobimy to jeszcze raz, bo Gord ze swoim uniwersum dark fantasy zasłużył na uwagę. Tym razem zobaczymy przerażające bestie (ze słowiańskiego panteonu bestii) i straszliwe zaklęcia w akcji!

Polskie studio Covenant.dev zaprezentował materiał wideo z rozgrywkę ze swojej nadchodzącej gry strategicznej w stylu dark fantasy, a w 16-minutowym materiale (z narracją Stana Justa, reżysera gry Gord i dyrektora Covenant.dev) możemy zobaczyć ponury i bezlitosny świat gry Gord, dowiedzieć się czegoś o nowym podejściu do gatunku gier strategicznych, a także poznać prasłowiańskie legendy, które posłużyły jako inspiracja do stworzenia przerażających stworów i zarysowania abuły gry.

W czasie prezentacji Stan Just omawia rozgrywkę w grze Gord, łączącą mechaniki budowy miasta, zarządzania społecznością oraz podróży i przygód przeżywanych przez gracza. Zobaczymy również bogaty wybór możliwości dostępnych podczas każdej rozgrywki w ramach kampanii, jak i konfigurowalny tryb własnych scenariuszy. Na filmie pojawiają się niektóre z budowli, zobaczymy również rozbudowę grodów oraz… mieszkańców osad, z których każdy ma inną osobowość i unikatowe atrybuty oraz zachowuje się inaczej, co ma bezpośredni wpływ na decyzje gracza i dynamikę całej społeczności (w długoterminowej perspektywie).

Nowy materiał prezentujący rozgrywkę ukazuje również walkę w czasie rzeczywistym, w tym potyczkę na bagnach przy użyciu arsenału brutalnych broni do walki wręcz i potężnych zaklęć ze spektakularnie makabrycznymi rezultatami…

W grze Gord gracze stają na czele Plemienia Świtu, które będzie starało się zakładać nowe osady oraz eksplorować upiorne, zakazane ziemie, próbując poradzić sobie z przerażającymi stworami i bóstwami inspirowanymi słowiańskim folklorem. Gracze będą wypełniać zadania, aby rozbudowywać osady plemienia i chronić je przed najeźdźcami, oraz jednocześnie zarządzać mieszkańcami, których osobiste historie, więzi rodzinne i dobrostan mogą mieć decydujący wpływ na to, czy ich społeczność przetrwa. Dodajmy do tego ręcznie opracowane zadania, losowe wydarzenia, polowania na legendarne stwory, odkrywanie starożytnych sekretów i walkę ze śmiertelnymi zarazami oraz pulę ofensywnych i defensywnych czarów.