Stworzony przez duński duet Triheart Studio wariant gry w minigolfa (o którym wspominaliśmy w sierpniu ubiegłego roku) na pierwszy rzut oka przypomina dziesiątki casualowych gier z minimalistyczną oprawą graficzną, panoszących się na ekranach smarfonów.

Od dziś mamy okazję przekonać się jak jest naprawdę, bo Golfie właśnie uchylił swoje miniaturowe pola golfowe na poczynania graczy w formie publicznych testów na Steamie. Golfie ro połączenie karcianki, roguelikea i minigolfa, które we wczesnym dostępie trafi na ekrany PC już w przyszłym miesiącu. Publiczne testy potrwają od 12 do 18 kwietnia 2022 r.

Golfie to ciekawa próba interpretacji zabawy w minigolfa, wsparta kartami (ze zróżnicowanymi, raczej zabawnymi umiejętnościami), stawiająca na strategiczne planowanie rozgrywki. Zaczynamy z zestawem 10 kart strzałów i zmierzymy się z 18 poziomami, w których tradycyjnie trzeba wbić piłkę do dołka. Wszystko to w czterech różnorodnych biomach, wsparte zbieraniem bonusowych monet, klejnotów i kartami modyfikującymi rozgrywkę. Wyniki zmagań są zapisywane na internetowej tablicy, a ukończenie podstawowego trybu z 18 dołkami otwiera drogę do nieskończonych rozgrywek. Nowością w obecnych rozgrywkach w formie publicznych testów jest niewidzialny poziom Cherry Garden oraz zwiększona pula kart.

„Chociaż może się wydawać, że to niezwykłe zderzenie gatunków, budowanie talii i minigolfa w rzeczywistości doskonale się uzupełniają. Kiedy po raz pierwszy bawiliśmy się prototypem, od razu stało się jasne, że mamy w rękach coś wyjątkowego i bardzo grywalnego – a realizowanie od podstaw tego pomysłu każdego dnia było prawdziwą radością.” – Sandra Lynggaard Fagerli, współzałożycielka Triheart Studios.

Efekty oddziaływania kart w Golfie mogą zwiększać odległość standardowego strzału, spowalniać spadek kuli znajdującej się w powietrzu, łączyć miejsca portalami, oczyszczać otoczenie granatami, powiększać lub pomniejszać kulę, podnosić ją na jetpacku, skakać, poruszać się wśród pól magnetycznych i odpychających, albo przylepiać się do ścianek. Debiutujące w grze karty zapewnią podróże na balonach, powrót na początek toru, odskocznie, przekierowanie ruchu i blokady na planszy.