Triheart Studio z Kopenhagi zapowiada swój debiutancki projekt: próbę skrzyżowania karcianki z roguelike, w proceduralnie generowanym świecie minigolfa rozpisanego na 18 dołków.

Brzmi zupełnie nieprawdopodobnie, ale wygląda na to, że taka mikstura gatunków jest możliwa, a proceduralnie generowane poziomy i kolekcja kart z profitami jest zupełnie nowym przepisem na partyjkę golfa.

Podstawowym celem w Golfie jest ukończenie wszystkich 18 dołków, zaczynamy z 5 życiami i małą talią podstawowych kart, jednak sprawy szybko się komplikują i jedynie potężniejsze karty mogą zapewnić nam niezbędne do przetrwania atuty i profity oraz dać szansę na ukończenie rozgrywki. Zbierając rozrzucone na poziomach kryształy i monety, możemy uzupełnić pulę kart i profitów (nabywanych w sklepach). Rozwiązania wspierające rozgrywkę bywają zaskakujące – od przyklejania piłki do dowolnej powierzchni, po pola magnetyczne i teleporty.

Golfie można wypróbować na Steamie za darmo w dniach od 20 sierpnia do 3 września 2021 r. – w tym okresie (po uprzedniej rejestracji) będzie dostępne demo wczesnej, rozwojowej wersji gry.