Przez kolejne letnie dni poprzedzające astronomiczne lato warto odwiedzać stronę poświęconą GOG Summer Sale i związanych z tym wydarzenie, cyfrowym atrakcjom.

Na dobry początek GOG informuje o nawiązaniu współpracy za Segą i dodaniu do katalogu Alien: Isolation bez DRM-ów i z 75-procentową zniżką. Jednak do graczy najważniejszą atrakcją startujących właśnie wyprzedaży może okazać się dostępność za darmo Sanitarium – niezwykłej, wspaniale opowiedzianej i zilustrowanej gry przygodowej. Łącznie w trakcie tegorocznej Letniej Wyprzedaży w GOG możemy liczyć na niższe ceny ok. 3500 tytułów. W planach kolejne tytuły z katalogu Segi – w tym Two Point Hospital i Warhammer 40,000: Space Marine – Anniversary Edition.

W harmonogramie GOG Summer Sale 2022 uwzględniono łącznie pięć gier, które zostaną udostępnione za darmo. Na dobry początek – klasyka z 1998 roku, mrożący krew w żyłach horror psychologiczny Sanitarium, który będzie dostępny na głównej stronie GOG do środy, do godziny 13:00. GOG zadbał również o przygotowanie kolekcji gier z lat 80. i 90., przygotowując solidne przeceny m.in. na Heroes of Might and Magic III (-75%), tytuły z początku nowego tysiąclecia i jego drugiej dekady (np. Wiedźmin 3: Dziki Gon -80%, Star Wars: Knights of the Old Republic – 65%), a także dobre oferty na najnowsze hity – Wasteland 3 – Deluxe Edition (-67%), Cyberpunk 2077 (-50%), Horizon Zero Dawn Complete Edition (-50%), Disco Elysium – The Final Cut ( -65%). GOG Summer Sale potrwa do 27 czerwca 2022 r., do godziny 21:59.