Trudno o lepszą rekomendację pozostawania w bezpiecznym schronieniu od porcji bezpłatnych klasyków. Serwis GOG przypomina nam, że oprócz wiosennej wyprzedaży gier może nam także zaoferować wiele godzin klasycznej rozrywki zupełnie za darmo i bez żadnych DRM-ów.

Spośród 27 tytułów oferowanych za darmo, sześć to prologi, alphy, pierwsze księgi i teasery – słowem wersje demo gier, które mają nas zachęcić do zakupów. Wśród pozostałych 21 tytułów jest jednak wiele perełek, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Świetne przygodówki: Beneath a Steel Sky, Flight of the Amazon Queen, Lure of the Temptress, Cayne i polski agent specjalny Teenagent. Duża porcja Ultimy – Worlds of Adventure, Worlds of Ultima, Ultima IV i Akalabeth. Do tego strzelaniny: Bio Meance, Stargunner i Tyrian. Nie wpominając już o klasycznej wersji Shadow Warriora i równie kultowym Postalu. Pełna lista darmowych gier znajduje się w tym miejscu.

Empik również ma coś dla przesiadujących przymusowo w domu – ofertę Empik Premium na 60 dni za darmo. A to oznacza dostęp do 11 tysięcy e-booków i audiobooków za darmo przez dwa miesiące. Miłego ogrywania / doczytywania / osłuchiwania zaległości…