Topor w dłoń i heavy metal w uszach – tylko tego trzeba do walki z siłami diabła, a twórcy God of Riffs doskonale o tym wiedzą.

Deweloperzy ze studia Boss Music Games zapowiadają swój projekt przeznaczony na urządzenia z podłączonymi goglami VR. God of Riffs to slasher oparty na rytmicznej rozgrywce z muzyką heavy metal. Gracze będą walczyć z piekielną armią, której siła leży w liczebności. Na szczęście do dyspozycji zostanie oddana bardzo dobra broń w postaci muzycznych toporów bojowych. Po obejrzeniu trailera odniosłem wrażenie, że rozgrywkę można porównać do grania na perkusji, ale zamiast pałeczek dostajemy topory, którymi nie uderzamy w bębny ,ale wygrywamy melodie na… czaszkach wrogów. Inne skojarzenie było takie, że na swój sposób jest to gra bardzo podobna do Guitar Hero. Warto podkreślić, że God of Riffs jest przeznaczone na gogle Oculus Rift, Oculus Rift S oraz Oculus Quest VR.

Gra trafi do Early Access 27 lipca 2021 roku. Więcej informacji na temat God of Riffs znajduje się na oficjalnej stronie Steam.