Niemieckie studio 2tainment wraz z Toplitz Productions szykują się do wydania menedżera piłkarskiego na Steamie, który w Early Access zobaczymy już 13 października 2022 r. za okrągłe 149 zł.

Szykujcie się na połączoną rolę menedżera i trenera zwycięskiego (miejmy nadzieję) zespołu, w którego przypadku będziemy decydować o całkiem poważnych sprawach (jak wybór stadionu, składu drużyny, wymiany transferowe i ceny biletów) oraz detalach (w tym wzory koszulek) . Cel jest jasny – zbudować mocną drużynę, która wespnie się na szczyt tabeli I ligi, albo wykopie zasłużone miejsce w międzynarodowych meczach.

Goal! The Club Manager ma być klasycznym menedżerem drużyny piłki nożnej, uwzględniającym złożony zestaw zadań stojących przed prezesem klubu, zarządcą i trenerem zespołu. Autorzy obiecują, że nie zagubimy się w opcjach mikrozarządzania i arkuszach kalkulacyjnych, za to zadbamy o drużynę, taktykę, skład, transfery, klub i jego otoczenie oraz finanse. Gra ma odzwierciedlać współczesne wymagania stawiane przed szefami klubów sportowych, ale również zaspokoić potrzeby graczy zaangażowanych w sportowe zmagania, którzy zamierzają cieszyć się grą i dbać o detale własnego zespołu. Jednocześnie Goal! Club Manager traktuje piłkę nożną z przymrużeniem oka i ma być alternatywą dla współczesnych menedżerów piłkarskich. Do naszych potrzeb dostajemy zestawienia danych do analizy i ocen wyników zespołów, zawodników oraz narzędzia umożliwiające optymalizację taktyki. Uwaga  – warto będzie zwracać uwagę na osobowości poszczególnych zawodników!

Twórcy gry obiecują intuicyjny interfejs i sceny 3D, które mają nam uatrakcyjnić żmudny proces rozrywkowego zarządzania drużyną. W trakcie Early Access gra zostanie uzupełniona o samouczki, podpowiedzi i porady, opcję wyboru drużyn narodowych oraz tryb wieloosobowy.