Tradycyjnie, pod koniec stycznia odbędzie się Global Game Jam – największy pod względem liczby użytkowników i powstających projektów gier jam na świecie. W zeszłym roku w GGJ uczestniczyło 47 000 osób, powstało ponad 9000 gier. Jak będzie w tym roku?

Global Game Jam 2020 w tym roku odbywa się w dniach 31.01-02.02.2020 r. Za każdym razem uczestnicy GGJ otrzymują zadanie polegające na stworzeniu gry o zadanej tematyce w ciągu 48 godzin. Po morderczej walce z kodem, pikselami i nutkami oraz równie wycieńczającym testowaniu trzeba jeszcze zaprezentować wspólny projekt i poczekać na wyniki głosowania.

W tegorocznym Global Game Jam, na mapie lokalizacji (obok Hackerspace Game Jamu w Gdańsku, KRAKJAM-u w Krakowie, LubJamu w Lublinie, Pilgrim Jamu w Częstochowie, PolyJamu w Warszawie, Poznan Game Jamu w Poznaniu, Silesia Game Jamu w Katowicach, Toruń Game Jamu w Toruniu i Łódzkiego Game Jamu 7 w Łodzi) pojawiła się jeszcze jedna – to Warsaw Campus Jam na odbywający się na terenie Google Campus Warsaw. Najnowsza na mapie Global Game Jamu miejscówka umożliwi pracę ok. 80 osobom, wymaga też uprzedniej rejestracji w programie Google for Startups (obok obowiązkowej rejestracji na stronie Global Game Jamu 2020. Liczba miejsc jest ograniczona na każdym z wymienionych miejsc – warto więc zawczasu dokonać rejestracji, jeśli planujemy ten rok zacząć od grania we własną grę.