Deweloper Dark Lord wraz z wydawcą Deadalic Entertainment ogłaszają, że Glithpunk, cyberpunkowa gra akcji w oldskulowym stylu GTA 2, pojawi się w Steam Early Access 11 sierpnia 2021.

Glithpunk to gra akcji z widokiem top down, w której gracze mogą strzelać, bić się na pięści, jeździć pojazdami, kraść, a także skradać się przez przesiąknięty neonowymi kolorami świat pełen gangów i wrogo nastawionych kultów. Jednak Glitchpunk to nie tylko wybuchy i strzelaniny, ta gra opowiada także fascynującą historię o ksenofobii, reliigi i transhumanizmie. Możesz wpływać na otaczający cię świat, nawiązywać nowe przyjaźnie, stawiać czoła większej liczbie wrogów niż jesteś w stanie zliczyć i, być może, przekształcić nienawiść w uczucie.

W ramach wczesnego dostępu gracze dostaną szansę zwiedzenia dwóch miast – Outpost Texas oraz New Baltia. Jeszcze w fazie Early Access do gry trafią dwa kolejne terytoria – Neo Tokyo, a także Moscow. W każdym z powyższych miast natkniemy się na unikalne gangi bohaterów niezależnych, a także porywającą historię. Dokładna mapa rozwoju zostanie udostępniona wkrótce po premierze gry w Steam Early Access.

W Glitchpunk gracz wcieli się w rolę wadliwego androida, który walczy z własnym programowaniem i rzuca wyzwanie rządom tyranów i mega korporacji w dystopijnej przyszłości. Będzie musiał wytyczyć własną ścieżkę, odwiedzając miasta nękane narkotykowymi gangami, agresywną policją i nieodpowiedzialnymi kierowcami. Wszystko to sprawia, że każda misja staje się kompletnie nieprzewidywalna. Do walki z wrogami służą nie tylko bronie do walki wręcz i dalekiego zasięgu, ale także kradzione auta i najnowsze technologie, którymi można ulepszyć własne ciało. Android może wpływać na otaczający go świat, nawiązywać nowe przyjaźnie, walczyć z większą liczbą wrogów niż może zliczyć – a nawet znaleźć miłość.

Cechy gry

  • brutalna akcja z widokiem top-down oraz potężny arsenał broni
  • system hakowania umysłów przechodniów i wpływania na różne przedmioty
  • różne możliwości przemieszczania się, w tym pociągi, czołgi, motory, autobusy, ciężarówki i, oczywiście, masa samochodów
  • gorączkowe pościgi policyjne i 10 poziomów eskalacji chaosu
  • 12 gangów z własnymi historiami, zadaniami i kulturą
  • 4 różne od siebie miasta, od odległych zakątków USA poprzez cyberpunkowy Związek Radziecki, pogrążony w postnuklearnej zimie
  • dojrzała historia o kilku zakończeniach
  • rzadki mix stylów, z dwuwymiarowymi sprite’ami w trójwymiarowym środowisku
  • własne stacje radiowe, grające muzykę z całego świata i emitujące absurdalne reklamy