Studio IllFonic będzie poszukiwać w czwartym kwartale 2022 r. zupełnie nowych rekrutów do roli Łowców Duchów lub zjaw – wszystko to zobaczymy na PC (Epic Games Store) oraz konsolach PlayStation i Xbox.

Ghostbusters: Spirits Unleashed wrzuci nas w rozgrywkę 4v1, czyli asymetryczny tryb wieloosobowego pomiędzy łowcami i nawiedzającymi. Tym samym IllFonic zamierza reaktywować jedną z najciekawszych franczyz, które wyrosły w latach 90. i zaproponować graczom rozgrywki na PC, Playstation 4 i PlayStation 5 oraz Xboxach One, Series S i Series X.

Podczas zabawy w roli Łowców Duchów będzie posługiwać się Proton Packami, pułapkami na duchy oraz PKE Meterem – prowadząc działania w czteroosobowych, nieustraszonych ekipach, ścigających duchy, które terroryzują miasta. Kluczowa oczywiście będzie współpraca, polegająca na odnalzieniu i zneutralizowaniu duchów, sprawnym posługiwaniu się Miotaczami protonów, oraz upychaniu przeciwników w pułapkach. Niemniej ekscytująca będzie zabawa w roli ducha – który straszy mieszkańców miast w różnych lokacjach. Ostatecznie forma ducha umożliwia swobodne latanie oraz teleportację pomiędzy szczelinami. Będzie tez można opętać przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach oraz użyć swoich umiejętności do przywołania minionów. Każdą misję ma poprzedzać wizyta w kultowej remizie strażackiej, w której można dostosować swojego Pogromcę Duchów lub Ducha, ulepszając sprzęt i umiejętności oraz ćwicząc strzelanie z Miotacza protonów i jego zróżnicowanych modyfikacji. W grze spotkamy starych przyjaciół – takich jak Winston Zeddemore (któremu głosu użyczył Ernie Hudson) oraz Ray Stantz (w którego kolejny raz wcielił się Dan Aykroyd). Przewidziano międzyplatformową rozgrywkę wieloosobową oraz uzupełnianie drużyny przez postacie sterowane przez SI – tym samym w wieloosobową grę 4v1 możemy zagrać… offline.

„Ghostbusters to jedno z najbardziej uwielbianych IP na świecie, więc robimy wszystko, aby stworzyć coś wyjątkowego i dostępnego dla tej zróżnicowanej bazy fanów. Jeśli jesteś kimś, kto kocha filmy lub asymetryczne gry wieloosobowe, ta gra jest stworzona dla Ciebie.” – Charles Brungardt, CEO, IllFonic

Czyż powyższe założenia nie przypominają Evil Dead The Game?