Belgijskie studio like Charlie (twórcy m.in. docenionego Marie’s Room) zapowiada wydanie swojej nowej eksploracyjnej przygodówki na komputerach PC, Mac oraz maszynach z Linuxem pod koniec miesiąca.

Ghost on the Shore opowiada o emocjonalnych związkach, które wykraczają poza granicę wyznaczoną przez śmierć. Nasza protagonistka Riley przybywa na Rogue Island, gdzie musi stawić czoła upartemu duchowi Joshowi, który skłania ją do wyprawy przez wybrzeże, odkrywając tragiczny sekret wyspy. Wybory w dialogu kształtują więź między nimi, ostatecznie decydując o losie Riley.

W oczekującej na nas przygodzie przewidziano eksplorację rozpadających się domów na opuszczonych wyspach i poznawanie historii skrywanej przez porzucone przedmioty. Josh podzieli się z Riley swoimi wspomnieniami, a Riley zapewne ujawni swoje cele i powody, dla których ucieka od dawnego życia. Słowa (i opcje dialogowe) mają jednak wielką moc i prowadzą do rozgałęziającej się narracji, a ta umożliwi nam dotarcie do jednego z czterech zakończeń. Gra będzie dostępna na Steamie, GOG-u, Humble Store, Mac App Store i w innych sklepach internetowych. Zadziała również na Steam Decku.