Dwuwymiarowa zręcznościówka niebawem trafi do Early Access. GetsuFumaDen: Undying Moon wydaje się być interesującą propozycją dla wielcbicieli gier akcji.

Hack’n’slash połączony z elementami roguelite został osadzony w realiach dark fantasy. Jednak twórcy mieli mnie w kieszeni już w chwili, gdy zaprezentowali styl graficzny. Muszę przyznać, że taka gra 2D, która przybiera formę tradycyjnych japońskich rysunków, wygląda po prostu świetnie. Za inspirację posłużyło tu malarstwa i drzeworyt japoński nazywany ukiyo-e, czyli „obrazy przemijającego świata”. Tylko nie dajmy się zwieść… wcale nie mamy do czynienia wyłącznie ze sztuką, ponieważ wszystko zostanie wprawione w ruch i będzie zabójcze dla naszej postaci. Świat gry GetsuFumaDen: Undying Moon będzie niebezpieczny, dlatego powinniśmy korzystać z szerokiego wachlarza dostępnych broni, a także licznych ruchów specjalnych. Możliwe będą również ulepszenia, z których warto korzystać, a czasem warto rzucić okiem także na system wytwarzania przedmiotów.

Tytuł jest przygotowywany przez studio GuruGuru, natomiast wyda go Konami. Gra ma trafić do Early Access 13 maja 2021 roku, a premiera jest przewidziana na 2022 rok na PC oraz Nintendo Switch. Więcej informacji na temat GetsuFumaDen: Undying Moon znajduje się na oficjalnej stronie Steam.